Borys Szyc na potrzeby filmu przeszedł metamorfozę. Aktor schudł 10 kg!

Adrianna Kubiak 18.09.2019
Borys Szyc
Fotografia: Adam Jankowski/Reporter/East News

Aktor na potrzeby filmu przeszedł niemałą metamorfozę. Jak wyglądały przygotowania do roli marszałka Piłsudskiego?

Praca aktora nie należy do najłatwiejszych. Często przygotowania do filmu wymagają wielu poświęceń i zaangażowania. Jak do głównej roli przygotowywał się Borys Szyc?

Zobacz także: Edyta Górniak o trudnym dorastaniu Allana: "Jemu się zmienia cała chemia mózgu"

Borys Szyc – przygotowania do roli Józefa Piłsudskiego

Ostatnio głośną produkcją stał się film „Piłsudski”. Po sukcesach związanych z „Zimną wojną” szansę na zagranie głównej roli otrzymał Borys Szyc. Aktor wcielił się w tytułową postać, marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak Borys przygotowywał się do głównej roli?

Jak przyznał aktor, rola wymagała dużego poświęcenia. Ze względu na to, że fabuła filmu rozpoczynała się od momentu, kiedy główny bohater przebywał w szpitalu psychiatrycznym, aktor zmuszony był do zrzucenia wagi. Z tego powodu Szyc schudł 10 kg.

Kolejnym i równie ważnym krokiem była charakteryzacja głównego bohatera, w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlał historyczną postać.

Tworzenie Piłsudskiego odbywało się na kilku poziomach: pierwszym była oczywiście charakteryzacja. Musiałem też przygotować swoje ciało, schudnąć około 10 kg, ponieważ film rozpoczyna się od scen, w których Piłsudski przebywa w szpitalu dla obłąkanych, sam jest na granicy szaleństwa, jest też bardzo wychudzony. Musiałem też pracować nad swoim głosem i akcentem - powiedział Borys Szyc na konferencji prasowej. filmu.

Aktor na planie zdjęciowym spędzał bardzo dużo czasu. Niekiedy przyjeżdżał jako pierwszy, a miejsce opuszczał ostatni. Wszystko za sprawą charakteryzacji, która trwała dwie godziny, a równie czasochłonne po całodniowych zdjęciach było jej zmywanie. Mimo to Borys cieszył się z roli.

Ta rola była niezwykłą przygodą zarówno pod względem fizycznym, jak i intelektualnym. To jedna z tych ról, które kochają aktorzy, bo jest wyzwaniem, pozwala się rozwinąć – dodał aktor.

Zobacz także: Krzysztof Zalewski się zaręczył! Przekazał wiadomość w nietypowy sposób

Z którą aktorką możesz wybrać się na wspólną imprezę?

polskie aktorki
Rozwiąż quiz

Sprawdź, z którą polską aktorką powinieneś wybrać się na wspólną imprezę

polskie aktorki

1. Która forma imprezy podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów