Blogerka urodziła czworo dzieci. Teraz pokazuje, jak naprawdę wygląda ciało po kilku ciążach. "Retusz nic nie daje"

Anna Respondek 18.01.2018
Mel Watts
Fotografia: Facebook/themodernmumma

W mediach społecznościowych opowiedziała o swojej historii. 

Współczesne fit mamy pokazują ciała po ciąży, na których nie widać grama tłuszczu, nie mówiąc już o rozstępach czy bliznach poporodowych. Takiemu obrazowi przeciwstawia się blogerka Mel Watts, która urodziła czworo dzieci. Kobieta postanowiła pokazać, jak naprawdę wygląda ciało po kilku porodach. 

"The Modern Mumma" przyznaje, że po każdej ciąży starała się zdrowo odżywiać, aby jak najszybciej wrócić do formy sprzed porodu. Niestety przy czwartym dziecku zorientowała się, że jest to niemożliwe. Pomimo chudnięcia Mel pozostawały fałdy skóry, z którymi nie była sobie w stanie poradzić. Ostatnie dziecko Watts przyszło na świat za pomocą cesarskiego cięcia, a to jeszcze bardziej utrudniło jej powrót do formy. 

Chciałabym, by retusz sprawił, że wyglądałoby to lepiej. Ale on nic nie daje - stwierdziła na Facebooku i Instagramie. 

30-latka pokazała zatem jedno z najbardziej realistycznych zdjęć ciała po ciążach. Nie usunęła z niego nadmiaru skóry, blizn czy rozstępów. Jej walka o "idealny wygląd" trwała długo, jednak im bardziej chudła, tym gorzej wyglądała. W którymś momencie, jak sama przyznaje, zdała sobie sprawę, że katowanie siebie nie ma sensu. Nie podoba jej się jak wygląda jej sylwetka, jednak wie, że ma w życiu coś ważniejszego, dzieci i szczęśliwą rodzinę. 

To nie tak, że straciłam rękę albo nogę. Mam wszystkie swoje dzieci, wszyscy moi bliscy są zdrowi. Mamy dach nad głową. Dlatego jest to walka, jaką toczę wyłącznie w swojej głowie. Okropna, obrzydliwa, nieestetyczna, to tylko niektóre określenia, jakie wobec siebie stosowałam - przyznaje.  

Watts ma dla wszystkich kobiet bardzo ważny przekaz, którym stara się codziennie dzielić.

Jeśli jesteś taka jak ja, bądź dla siebie miła. I dziękuj Bogu za spodnie z wysokim stanem. Albo nie przejmuj się i pokazuj wszystko w bikini. Mamy tylko jedno życie! - podkreśla.  

Lekarze ginekolodzy apelują do wszystkich kobiet, szczególnie tych po cesarskim cięciu, aby nie męczyć ciała i trzy tygodnie po ciąży nie starać się wyglądać jak trenująca od lat Anna Lewandowska czy inna fit mama. 

Dochodzenie do stanu sprzed porodu w przypadku cesarskiego cięcia jest trudniejsze. Jest to operacja położnicza, z którą, jak w przypadku każdej poważnej operacji, wiązać się mogą różne komplikacje. Bezpośrednio po zabiegu może dojść do wystąpienia krwawienie do jamy brzusznej albo krwawienia z rany pooperacyjnej. W tych przypadkach, występujących jednak niezwykle rzadko, może dojść do konieczności reoperacji - mówi ginekolog w rozmowie z WP.pl

dziecko
Fotografia: Facebook/Themodernmumma
dziecko1
Fotografia: Facebook/Themodernmumma
dziecko123
Fotografia: Facebook/Themodernmumma
Rozwiąż quiz

Rozpoznaj komedię z lat 90. po jednym kadrze. Banał? Sprawdź, czy rozwiążesz quiz bezbłędnie

całaona
Fotografia: www.youtube.pl

1. Niezdarna Laney, która nie grzeszy popularnością zmienia się w piękną kobietą, o której marzy większość chłopców.

Spodnie materiałowe z wysokim stanem

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów