Blogerka dwoma zdjęciami pokazała, jak łatwo "udać" spadek wagi na Instagramie. "Uwierzysz, że dzieli je tylko 6 minut"?

Redakcja 04.07.2017
Milly Smith
Fotografia: www.instagram.com/selfloveclubb/

Blogerka nie wstydzi się swojego ciała i pokazuje, jak w kilka minut można je "upiększyć". 

24-letnia Milly Smith postanowiła ujawnić całą prawdę o niektórych fit blogerkach, które na Instagramie publikują zdjęcia przedstawiające nienaganną sylwetkę. Opublikowała fotografie, które pokazują, jak za pomocą odpowiedniej pozy, Photoshopa, czy chociażby specjalnych filtrów, zmieniają swoje ciało.

Instagram pełen jest zdjęć kobiet, których idealne zdjęcia mogą tylko wpędzić w kompleksy te panie, które nie mogą pochwalić się podobną figurą. Okazuje się jednak, że publikowane zdjęcia niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, a przynajmniej wiele z nich. Dzięki zastosowaniu kilku prostych trików, każdy może sprawić, że będzie wyglądał niezwykle szczupło i atrakcyjnie.

Milly Smith na swoim profilu zestawia zdjęcia, które pokazują, jak wygląda w rzeczywistości, a jak po drobnych poprawkach. 

Ta sama dziewczyna, ten sam dzień. Odpowiednio ustawiony aparat i odpowiedni strój mogą zmienić moje ciało w coś, co społeczeństwo uzna za bardziej akceptowalne niż zdjęcie po prawej stronie (...) Oba te zdjęcia są piękne. Oba te zdjęcia są godne uwagi. Jednak tylko jedno z nich przedstawia prawdziwą mnie (...) - napisała Milly Smith.

Blogerka zauważa, że wielu ludzi wciąż wierzy w to, że zdjęcia odzwierciedlają prawdę. I choć z pewnością w wielu przypadkach tak jest - nie we wszystkich.

Czy uwierzyłbyś mi, gdybym powiedziała Ci, że te zdjęcia dzieli 6 miesięcy? A co powiesz na to, że to zdjęcie dzieli tylko 6 minut, odpowiednia poza i wygładzenie skóry w aplikacji? Mogłabym powiedzieć, że spędziłam każdą wolną chwilę na siłowni, a to jest efekt mojej metamorfozy. Czy uwierzysz? Mogłabym powiedzieć, że używam kremu do usuwania cellulitu od tygodnia i to jest właśnie efekt. Uwierzysz? (...) To, co widzimy jest często tak dalekie od prawdy. Te zdjęcia dzieli tylko 6 minut. Zastosowałam tylko wygładzający filtr - napisała Milly Smith. 

Zdjęcia kobiety to idealny dowód na to, że nie należy wierzyć we wszystko, co zobaczymy się w internecie. Być może dzięki nim wiele kobiet zrozumie, że idealne zdjęcia niektórych blogerek to nie powód, aby wpadać w kompleksy.

Tym samym Milly Smith wysyła kobietom jasny sygnał, że warto zaakceptować swoje ciało takim, jakie jest, z każdą jego "niedoskonałością".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów