Michael Jackson jednak niewinny? Biograf "króla popu" zarzucił błąd reżyserowi "Leaving Neverland"

Magdalena Barszczak 03.04.2019
Michael Jackson i James Safechuck
Fotografia: Eugene Adebari/REX/EAST NEWS

Dan Reed przyznał się do pomyłki. Czy to znaczy, że cała historia o molestowaniu na ranczu jest wyssana z palca?

Od emisji "Leaving Neverland" na platormie HBO GO minął już miesiąc, jednak dokument wciąż wzbudza wielkie emocje. Niektórzy opowiadają się po stronie domniemanych ofiar, inni twierdzą, że to wyssana z palca historia. Ci drudzy uważają, że Wade Robson i James Safechuck, oskarżając Jacksona o molestowanie seksualne, chcieli się na nim wzbogacić. Teraz do dyskusji przyłączył się biograf muzyka Mike Smallcombe. Zarzucił kłamstwo reżyserowi filmu Danowi Reedowi.

Biograf Jacksona pogrąża reżysera "Leaving Neverland"?

Nie milknie dyskusja wokół rzekomych skłonności pedofilskich Michaela Jacksona. Według bohaterów dokumentu do zbliżeń z "królem popu" miało dochodzić na stacji kolejowej na terenie jego posiadłości Neverland w Kalifornii. James Safechuck twierdzi, że był molestowany od 1988 do 1992 roku. Zdaniem mężczyzny to on i jego rodzice byli pierwszymi gośćmi na luksusowym ranczu. Smallcombe zarzucił jednak twórcy filmu nieścisłość. Zgodę na budowę stacji kolejowej władze hrabstwa miały wydać dopiero w 1993 roku, a zbudowano ją rok później, w 1994 roku.

Reed szybko odpowiedział na zarzuty i... przyznał rację biografowi. Dodał jednak, że jeden niepokrywający się szczegół nie czyni całej historii mniej wiarygodną, a Jacksona niewinnym. Poza tym, jak wyjaśnił reżyser, Safechuck zrobił zdjęcia stacji kolejowej, które później zostały wykorzystane w filmie.

Co na to Smallcombe? Biograf Jacksona uznał reakcję Reeda za żenującą. Uznał, że jeśli reżyser przyznał się do błędu, znaczy to, że 41-latek kłamał przed kamerą.

Po pierwsze, jestem w szoku, że wypowiada się w imieniu Safechucka. A po drugie, to żenujące, że czuje, że musi zmieniać całą narrację filmu. Ona mówi, że wykorzystywanie dobiegło końca w 1992 roku, tylko dlatego, że jej część została obalona – powiedział Smallcombe w rozmowie z Daily Mirror.

Zdaniem Smallcombe'a również zeznania Robsona mijają się z prawdą. 36-latek twierdzi, że molestowanie zaczęło się, gdy został sam z "królem popu", a cała jego rodzina była na wycieczce w Wielkim Kanionie. W rozmowie z "Mirror" biograf zaznaczył, że dotarł do zeznań matki mężczyzny z 1993 roku. Powiedziała wówczas w sądzie pod przysięgą, że na tę wyprawę zabrała syna.

Zobacz także: Polscy artyści w hołdzie największym gwiazdom! Zdobądź bilety na wyjątkowy koncert

Niezależnie od kontrowersji, Michael Jackson był genialnym muzykiem. Uważasz, że dobrze znasz wokalistę? Sprawdź to w naszym quizie!

Michael Jackson
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz Michaela Jacksona? Quiz tylko dla prawdziwych fanów

Michael Jackson

1. Gdzie i kiedy urodził się Michael Jackson?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów