Bill Murray otrzymał prestiżową nagrodę. "Ciężko słuchać ludzi, którzy są mili tylko przez dwa dni"

Redakcja 26.10.2016
Bill Murray
Fotografia: East News

Dzięki temu wyróżnieniu dołączył do grona najlepszych komików, którzy wnieśli duży wkład w amerykański humor. 

Bill Murray został laureatem tegorocznej nagrody Mark Twain Prize for American Humor (Nagroda Marka Twaina za Amerykański Humor). To jedna z najbardziej prestiżowych nagród, która jest  przyznawana najlepszym komikom. Nagroda jest dedykowana tym, którzy wnieśli duży wkład w amerykański humor. 

Nie ma się czemu dziwić, że w tym roku do zacnego grona laureatów dołączył właśnie Bill Murray. Nieco starsi fani telewizyjnych programów rozrywkowych  znają go z pewnością z programu "Saturday Night Live", w którym występował w latach 1977-1980. To właśnie wtedy dał się poznać jako znakomity komik, za którym publiczność wprost przepadała. Odbierając nagrodę Bill Murray podkreślił, że źródłem jego sukcesu jest miłość rodziny i utalentowani ludzie, z którymi pracuje już od czterdziestu lat. I jak zwraca uwagę serwis Cbsnews.com, oczywiście nie byłby sobą, gdyby nie pokusił się o niewinny żart.

Ciężko jest słuchać tych wszystkich ludzi, którzy są dla ciebie mili przez dwa dni. To dość podejrzane - powiedział aktor, który siedząc na widowni Kennedy Center, słuchał pochwał na swój temat.

Bill Murray jest już 19. laureatem tej prestiżowej nagrody, która przyznawana jest od 1998 roku. Odbierając nagrodę dołączył do grona najlepszych amerykańskich komików, wśród których są między innymi Neil Simon, Eddie Murphy, George Carlin, Richard Pryor i Tina Fey.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów