Biedronka chce zlikwidować kolejki przy kasach. Ma na to bardzo dobry pomysł

Redakcja 01.06.2017
Biedronka
Fotografia: East News

Z tego rozwiązania z powodzeniem korzystają już największe sklepy w Polsce. Przyszedł czas na Biedronkę? 

Jeronimo Martins, który jest właścicielem sieci sklepów Biedronka, wkrótce rozpocznie testy nowej usługi. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejki przy kasach będą już tylko niemiłym wspomnieniem. 

Jak podaje Gazeta.pl, aby przyśpieszyć obsługę klientów, Biedronka chce wprowadzić kasy samoobsługowe, które mają pozytywnie wpłynąć na podniesienie komfortu zakupów. To rozwiązanie nie tylko usprawni obsługę klientów, ale również przysłuży się pracy kasjerów. 

Niestety, Biedronka nie zdradziła jeszcze szczegółów planowanych testów. Nie wiemy, w których sklepach pojawią się kasy samoobsługowe i jak długo będziemy mogli z nich korzystać. To od zadowolenia klientów będzie zależało, czy rozwiązanie zostanie wprowadzone na stałe. 

Nowe rozwiązanie, nowi klienci? 

Usprawnienie obsługi klientów to jednak nie jedyny powód, dla którego duże sieci decydują się wprowadzić kasy samoobsługowe w swoich sklepach. "Gazeta Prawna" na początku kwietnia doniosła, że sieci dyskontowe coraz częściej "dochodzą do wniosku, że bardziej opłaca się inwestować w nową technologię, niż ulegać presji pracowników żądających podwyżek, by ich zatrzymać"

Do tej pory kasy samoobsługowe w swoich sklepach wprowadziły między innymi Carrefour, Tesco, jak również Piotr i Paweł. Jeśli Biedronka do nich dołączy, będzie miała szansę pozyskać nowych klientów. Bo chyba nie ma osoby, która lubi sklepowe kolejki ;-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów