Ben Affleck przerywa milczenie. Gwiazdor zamieścił bardzo osobisty wpis w sieci

Magdalena Barszczak 06.10.2018
Ben Affleck
Fotografia: AFP/EAST NEWS

Aktor zdecydował się opowiedzieć głośno o swoim problemie.

Ben Affleck od wielu lat walczy z alkoholizmem. Ponad miesiąc temu aktor "Buntownika z wyboru" został sfotografowany w kiepskim stanie. Fanów zaniepokoiły zdjęcia, z których jasno wynikało, że nałóg powrócił. Teraz aktor postanowił przerwać milczenie i wyjaśnić, co się z nim działo.

Affleck opowiedział o walce z nałogiem

W poruszającym wpisie gwiazdor zdecydował się opowiedzieć publicznie o swojej walce z uzależnieniem. Wyjaśnił, że właśnie ukończył 40-dniowy odwyk i podziękował fanom za wsparcie, jakim go obdarzyli.

W tym tygodniu ukończyłem 40-dniowy pobyt w ośrodku leczenia uzależnień i pozostaję pod ambulatoryjną opieką. Wsparcie, które otrzymałem od rodziny, kolegów i fanów, znaczy dla mnie więcej, niż mogę to wyrazić. Daje mi siłę, by rozmawiać o mojej chorobie z innymi. (...) Walczę dla siebie i dla mojej rodziny. Wiele osób odezwało się w mediach społecznościowych, mówiąc o swoich własnych doświadczeniach z uzależnieniem. Chcę wam powiedzieć: dziękuję. Wasza siła jest inspirująca - napisał.

O problemach alkoholowych Afflecka mówiło się już w latach 90. W 2001 roku podjął pierwszą próbę leczenia. Aktor trafiał kilkukrotnie na odwyk w 2017 roku. Na tegoroczny do kliniki w Malibu odwiozła go była żona Jennifer Garner, z którą pozostaje w przyjacielskich stosunkach. 

Trzymamy kciuki, aby ten etap był już za nim!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów