Wpadka Calvina Kleina. Projektant przeprasza za reklamę z Bellą Hadid

Hanna Skowron 20.05.2019
Bella Hadid
Fotografia: Youtube.com/CALVIN KLEIN

Wideo nie przypadło do gustu wszystkim internautom!

Calvin Klein w ogniu krytyki za reklamę z udziałem dwóch kobiet! W 30-sekundowym wideo Bella Hadid całuje się z wirtualną postacią Lil Miquelą. Problem w tym, że 22-letnia modelka jest heteroseksualna! Internauci nie kryją oburzenia!

Wpadka Calvina Kleina

Cyberpocałunek to odsłona najnowszej kampanii Calvina Kleina, która miała zachęcić klientów do odważnych deklaracji, eksponowania swojej tożsamości i tolerancji. Wygląda jednak na to, że projektant się przeliczył. Nie wszystkim wideo przypadło do gustu.

Czy Calvin Klein naprawdę nie mógł znaleźć homoseksualnej modelki?

Kto jeszcze ma mieszane uczucia?

Co to ma być?

Internauci zarzucają marce "queerbaiting", czyli kreowanie homoseksualnego romansu, mającego przyciągnąć społeczność LGBT. Calvin Klein już przeprosił za swoją wpadkę w mediach społecznościowych.

Rozumiemy i przyjmujemy do wiadomości fakt, że ujęcie osoby heteroseksualnej w pocałunku z osobą tej samej płci, może być uznawane jako queerbaiting. Jako firma z wieloletnią tradycją propagowania praw LGTBQ+ nie zamierzaliśmy fałszywie przedstawiać tej społeczności. Szczerze żałujemy wszelkich przykrości, które spowodowaliśmy - czytamy w oświadczeniu Calvina Kleina.

Widzieliście reklamę?

Zobacz także: 5 seriali, o których było najgłośniej w tym roku! Widziałeś wszystkie? 

Netflix dba o swoje seriale pod względem budżetowym. Na liście najdroższych produkcji Netflixa są bardziej i mniej znane seriale. Niektóre tytuły was zaskoczą.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów