Belgijski książę zarażony koronawirusem! W czasie kwarantanny poszedł na... imprezę

Julita Buczek 01.06.2020
Prince Joachim of Belgium
Fotografia: ISOPIX/EAST NEWS

Belgijski książę Joachim w czasie trwania pandemii poszedł na zorganizowaną imprezę. Jak się teraz okazuje, nie wyszło mu to na zdrowie.

Na świecie panuje pandemia koronawirusa i chociaż obecnie wiele rządów zmniejsza obostrzenia w swoich krajach, warto zachować odpowiedni dystans społeczny, a także zalecenia odpowiedniej higieny. Koronawirus to wciąć realne zagrożenie, którego powinniśmy się wystrzegać i robić wszystko, co w naszej mocy, aby uchronić się przed zachorowaniem.

Innego zdania był belgijski książę, który postanowił w czasie trwania kwarantanny, na samym początku pandemii wybrać się na imprezę.

Belgijski książę zarażony koronawirusem

Okazuje się, że podczas początkowej izolacji wiele osób spotykało się w dużym gronie znajomych, a także organizowało imprezy, a nawet "protesty przeciw kwarantannie". W jednym z takich wydarzeń wziął udział książę Belgii Joachim. 28-latek odbywał staż w Hiszpanii i nie miał zamiaru stosować się do zaleceń rządzących. Wybrał się na imprezę, tym samym łamiąc zakaz uczestniczenia w zgromadzeniach.

Jak się teraz okazało, skończyło się to dla niego zakażeniem koronawirusem. Przedstawiciele belgijskiej rodziny królewskiej potwierdzili, że książę otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Co sądzicie o takim zachowaniu księcia?

Zobacz także: Nie żyje znany muzyk. Zmarł na raka płuc!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów