Będzie łatwiej zostać milionerem. Za kupon Lotto będzie można wreszcie płacić kartą

Katarzyna Mordalska 16.12.2016
lotto
Fotografia: East News

Brak gotówki w portfelu już nie będzie problemem podczas rekordowych kumulacji.

Płatność kartą za kupon Lotto będzie możliwa w 2017 roku. Do tej pory z tego sposobu płatności nie można skorzystać zarówno w kolekturach, jak i innych punktach sprzedaży, czyli np. sklepach czy kioskach. Rok 2017 może przynieść w tej kwestii spore zmiany, ale Totalizator Sportowy zapowiada stopniowe ich wprowadzanie.

Trudno mówić o konkretnych terminach, natomiast planujemy uruchomienie pilotażu w niektórych naszych placówkach własnych na przełomie 1 i 2 kwartału 2017 roku – brzmi treść stanowiska Totalizatora Sportowego, które cytuje portal Tvn24bis.pl.

Nie da się ukryć, że wprowadzenia płatności kartą za kupon Lotto, ale przede wszystkim w innych punktach, czyli sklepach i kioskach, byłoby dużym ułatwieniem. Na te ostatnie przyjdzie jednak poczekać nieco dłużej, gdyż Totalizator Sportowy na przykładzie kolektur zbada opłacalność przedsięwzięcia.

Z kartą czy nie – tu warto zagrać

Z ubiegłorocznego podsumowania przygotowanego przez Totalizatora Sportowego wynika, że najwięcej wygranych pada w województwie śląskim. Miało to miejsce szczególnie w 2012 roku, kiedy aż 10 mieszkańców zostało wtedy milionerami. W 2015 roku łączna suma nagród w tym regionie wyniosła ponad 43 miliony złotych.

Według Bogdana Markiewicza z zespołu prasowego Totalizatora Sportowego, który analizował listy szczęśliwych kolektur w Polsce, od 1996 roku w województwie tym padło już około 100 ponadmilionowych wygranych – czytamy na stronie Lottoland.pl.

Najwięcej szóstek w 2015 roku padło w Warszawie – było ich aż 100. Na drugim miejscu uplasował się Kraków z wynikiem 40, dalej Poznań (30), i Wrocław (23). Jeśli chodzi o szczęśliwe kolektury, to Lottoland.pl wskazuje takie miejscowości, jak Łódź, Piła, Kraków, Nowy Dwór Mazowiecki i Chojnice, gdzie główne wygrane padły trzykrotnie.

gotówka
Fotografia: Grafika: www.giphy.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów