Bartek Królik opowiedział o tym, jak zmieniła go córka. "Nie wyobrażam sobie życia bez Guci"

Bartek Królik opowiedział o relacjach z córką.
Fotografia: instagram.com @bartekkrolik

Bartek Królik opowiedział o swoich relacjach z najmłodszą córką, Jagodą. Dziewczynka urodziła się z zespołem Downa.

Dwa lata temu życie Bartka Królika wywróciło się do góry nogami. Jego młodsza córka przyszła na świat z zespołem Downa. Dla muzyka było to spore wyzwanie. Chciał wychować swoje dziecko najlepiej, jak tylko potrafi, jednak nie miał praktycznie żadnej wiedzy o tym, jakie potrzeby może mieć jego chora córka.

Bartek Królik mówi o wychowaniu córki z zespołem Downa

Jak zmieniła Bartka Królika najmłodsza córka? Na początku był pełen obaw - nie wiedział, jak o nią zadbać, żeby wszystko było dla niej najlepsze. Miał również wątpliwości na temat tego, jak zareaguje otoczenie.

Cały czas się tego uczę. Wyobrażałem sobie trudne życie, które czeka moje dziecko, martwiła mnie myśl o odrzuceniu, poczuciu bycia gorszym, funkcjonowaniu gdzieś na marginesie społeczeństwa - przyznał w wywiadzie dla "Pani".

Jagoda urodziła się 07.07.2017 roku. Rodzice zawsze uważali to za pewnego rodzaju znak i "boską liczbę". Żona Bartka, Karolina Królik, w rozmowie z Anną Lewandowską przyznała, że dzień narodzin jej córki był pełen wzruszeń.

Od razu skradła serca wszystkich. Jak się rodzi dziecko, instynkt rodzi się z nim. Było 2-godzinne kangurowanie, od razu kontakt, karmienie piersią. Ten pierwszy moment był magiczny: ona była taka malutka, kruchutka i śliczna, że ciężko było się z miejsca nie zakochać. Ale jest też coś takiego, że te emocje są trochę inne. Przy zdrowym dziecku zakładasz, że jakoś sobie poradzi, przy dziecku ze specjalnymi potrzebami – masz tak, że chcesz je obronić przed całym światem. Ja od dziecka byłam obrońcą słabszych, klasowym adwokatem.

Czego nauczyła Bartka chora córka? Przede wszystkim wdzięczności za każdy dzień. Rodzicielstwo otworzyło go na całkiem nowe doświadczenia.

Bo ci ludzie są nacechowani wielką otwartością i nieskrępowaną spontanicznością i do szczęścia potrzebują socjalizacji. W zamian potrafią bardzo wiele dać - przyznał w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Teraz regularnie dzieli się fragmentami życia rodzinnego na swoich mediach społecznościowych. Chce pokazać, jak naprawdę wygląda życie z dzieckiem z zespołem Downa. Wielu ludzi wciąż taka wizja przeraża - Bartek przekonuje, że jest to przejaw zwyczajnej niewiedzy.

Zobacz także: To wideo to hit sieci. Nagrały je mamy dzieci z zespołem Downa

Jak dobrze znasz bajkę "Król Lew"? Quiz dla prawdziwych fanów Disney'a!

"Król Lew"
Rozwiąż quiz

Jak dobrze pamiętasz bajkę "Król Lew"?

"Król Lew"

1. Kto wygrał zawody w spożywaniu ślimaków?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów