Banksy otworzył własny sklep. Sprzedaje "przedmioty niepraktyczne i obraźliwe"

Banksy otworzył sklep z wyposażeniem wnętrz.
Fotografia: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Banksy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na całym świecie. Teraz zdecydował się na odważny krok - otworzył swój pierwszy sklep.

Banksy zdecydował się otworzyć sklep stacjonarny w Londynie. Artysta chce w ten sposób zabezpieczyć prawo do własnej marki, ponieważ według prawa brytyjskiego, jeśli właściciel znaku towarowego nie używa tego znaku, ktoś inny może to robić. Dodatkowo twórca zysk ze sprzedaży przedmiotów chce przekazać na bardzo szczytny cel.

Banksy otworzył sklep z nietypowymi przedmiotami

W asortymencie sklepu Banksy'ego znajdą się przedmioty do wyposażenia wnętrz, jednak nie będą one zwyczajne. Artysta zaoferował swoim fanom przedmioty "niepraktyczne i obraźliwe", które nie tylko mogą stać się oryginalną ozdobą, ale również zmuszą do refleksji nad kondycją współczesnego świata i problemami, z którymi zmaga się wiele osób.

Artysta został zmuszony do otworzenia sklepu, aby bronić prawa do własnej marki. O problematycznej sytuacji poinformował fanów przez Instagrama.

Firma zajmująca się kartkami okolicznościowymi kwestionuje moje prawo do moich dzieł. Próbuje przejąć prawa do mojej marki, by sprzedawać produkty sygnowane moim nazwiskiem - podkreślił w oświadczeniu.

Wśród produktów do kupienia znajdą się m.in. torebki wykonane z cegieł, kula dyskotekowa z policyjnego hełmu oraz puszki z farbą, których używał Banksy. Artykuły ze sklepu będą limitowane, a zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na kupienie nowej łodzi do ratowania imigrantów na Morzu Śródziemnym.

Co myślicie o tak nietypowym pomyśle na sklep?

Zobacz także: Odkryto nieznane graffiti Banksy'ego!

Jak dobrze znasz te słynne obrazy? Sprawdź swoją wiedzę! Niektóre pytania są naprawdę trudne.

Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz najsłynniejsze obrazy świata? Tylko co 3 osoba zdobywa komplet punktów...

Najsłynniejsze obrazy świata
Fotografia: wikipedia.org

1. Jaki nosi tytuł ten słynny obraz Vincenta van Gogha?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów