Balowe i futurystyczne kreacje gwiazd na Met Gala 2016

Paulina Szestowicka 03.05.2016
Met Gala 2016
Fotografia: ONS

W tym roku motywem przewodnim był Manus x Machina: Fashion In An Age Of Technology.

Motywem przewodnim Met Gala 2016 było Manus x Machina: Fashion In An Age Of Technology. Część gości wzięło sobie to bardzo do serca i zaprezentowało się w futurystycznych, a nawet kosmicznych stylizacjach. Jednak tak jak co roku, znalazła się spora część gwiazd, które na ten wieczór wybrały wieczorowe suknie. 

Wydarzenie nazywane także Costume Institute Gala czy Met Ball nie ma tak ściśle określonego dress codu jak na przykład gala rozdania Oscarów. Jego najważniejszym punktem jest otwarcie wystawy modowej, a wszystko co się dzieje dookoła, ma być jedynie dodatkiem. Jednak nie bez powodu Met Gala jest uznawana za najważniejsze wydarzenie modowe roku. Gwiazdy traktują je jako okazję do zaprezentowania się w oryginalnych kreacjach, które często pochodzą z kolekcji haute couture. 

Tegoroczny motyw pozwolił jak mało który wcześniej na pokazanie swojej kreatywności. Można powiedzieć, że temat wydarzenia został wymyślony specjalnie dla Lady Gagi, która znowu wyglądała jak na początku swojej kariery. Podobną rzecz można powiedzieć o Madonnie, która po raz kolejny odważyła się włożyć kreację, która więcej odsłaniała niż zasłaniała. 

Zobaczcie wszystkie stylizacje na Met Gala 2016

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów