Bakterie w paczkowanych sałatach. Wyniki badań są przerażające!

Julita Buczek 15.11.2018
sałata bakterie
Fotografia: Pixabay

Naukowcy z niemieckiego Instytutu im. Juliusa Kuehna ostrzegają przed kupowaniem pakowanych sałat.

Zespół badaczy z niemieckiego instytutu w Brunszwiku postanowił zakupić aż 24 rodzaje paczkowanych sałat. Tego typu sałaty znajdziemy w każdym supermarkecie. Ostatnie badania wykazały, że lepiej jest kupić świeżą sałatę niż tę zapakowaną. Sprawdźcie, co wykazały badania.

Co wykazały badania?

Sałaty wybrane do badań pochodziły od różnych producentów, ale po ich dokładnym przebadaniu stwierdzono, że we wszystkich produktach znajdują się bakterie kałowe, które są odporne na działanie antybiotyku. Jak podają badacze, były to mieszanki sałat liściastych, rukoli czy zielonej kolendry.

Zobacz także: GIS wycofuje popularne wafle kukurydziane ze sprzedaży. Zostały zanieczyszczone aflatoksynami

Dla kogo sałata jest najbardziej szkodliwa?

Wypowiedź jednego z lekarzy zespołu badawczego określa skoncentrowanie bakterii jako niskie, ale i tak może być groźne. W szczególności dla kobiet w ciąży, osób starszych, które mają obniżoną odporność. W związku z zaistniałym problemem warto przestawić się na kupowanie tradycyjnych główek sałaty. Jeśli jednak chcesz dalej jeść paczkowaną sałatę, warto przed spożyciem umyć ją pod bieżącą wodą.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Blogerka fitness udowadnia, że zdrowa żywność nie zawsze jest mniej kaloryczna. Sprawdź produkty, na które musisz uważać

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów