BBC zażartowało z księżnej Meghan. Widzowie: "hańba", "coś okropnego", "to czysty rasizm"

Marianna Bereza 25.06.2019
Meghan Markle
Fotografia: Rex Features/East News

Satyra nie przypadła do gustu internautom.

BBC2 wyemitowało satyryczny program "Tonight With Vladimir Putin". Jedną z postaci, którą parodiowali aktorzy skeczu, była księżna Meghan. Nie zabrakło wulgaryzmów i rasistowskich komentarzy. Widzowie nie kryją oburzenia.

W rolę żony księcia Harry'ego wcieliła się aktorka i komediantka Gbemisola Ikunelo. Przedstawiła ona Meghan jako prostą amerykańską kobietę, która nie grzeszy polotem.

Jeśli ktokolwiek widział Meghan, wie, że jest przyjacielska i zawsze uśmiechnięta. (...) Dlatego przedstawiłam ją jako głośną prostaczkę - opowiadała dziennikowi "The Telegraph".

BBC parodiuje Meghan Markle. Ostra reakcja internautów

Twórcy programu skupili się na tematach rozdmuchiwanych przez media, m.in. na rzekomym konflikcie księżnych Meghan i Kate. Odkąd Meghan Markle została żoną księcia Harry'ego, tabloidy rozpisują się o tym, że panie za sobą nie przepadają. Komicy pokazali to w dosadny sposób.

W programie księżne odnoszą się do siebie lekceważąco. Pojawia się też wątek szczotki do włosów, którą Kate chce pożyczyć od mamy Archiego. Jednak księżna Sussex się nie zgadza.

Mówię nie, bo to obrzydliwe, a potem wychodzę z pokoju i kiedy wracam, wiem, że i tak jej użyła. Jest pokryta brudnymi, siwiejącymi włosami. I wtedy mówię: "Wypie****aj z mojej przyczepy albo cię potnę Kate - słyszymy na nagraniu.

Satyra obśmiewa także relacje Meghan i jej ojca.

Choć rzecznik BBC przyznał w rozmowie z brytyjskimi mediami, że program jest tylko satyrą i żartem, widzowie nie pozostawili na twórcach suchej nitki. Uważają, że stacja przekroczyła granice dobrego smaku.

Takich rzeczy się po prostu nie robi.

To czysty rasizm.

Wstyd.

Coś okropnego.

Hańba BBC za przedstawienie Meghan jako biedoty z przyczep.

Kontrowersyjny żart nie wszystkich oburzył. Niektórym przedstawione w programie poczucie humoru bardzo przypadło do gustu.

Ta aktorka jest świetna. Rola Meghan jej pasuje.

To jest super. Uwielbiam satyrę.

A wy co sądzicie o programie BBC? Śmieszy was czy jest przesadzony?

Zobacz także: Księżna Meghan i książę Harry wyjadą do Afryki! To pierwsza podróż po narodzinach syna

Od ślubu księżnej Meghan i księcia Harry'ego minął już rok. Pamiętacie to bajkowe wydarzenie? Przypominamy wam migawki z pięknej uroczystości, którą oglądał cały świat!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów