Awantura o "siusiaki" i "dziurki". Polacy oburzeni książką do edukacji seksualnej dla dzieci

Hanna Skowron 05.07.2018
książka do edukacji seksualnej
Fotografia: Instagram.com/milkandhoney_photo

Od kilku dni po mediach społecznościowych krąży zdjęcie rzekomego podręcznika dla czwartoklasistów.

"Masakra! To tak na poważnie?" - piszą oburzeni rodzice pod grafiką pochodzącą z książki do edukacji seksualnej dla dzieci. Niektóre komentarze sugerują, jakoby miała ona pochodzić z polskiego podręcznika dla uczniów 4. klasy. Do sprawy odniósł się już MEN.

Zobacz także: "Niesmaczna, tandetna i niepotrzebna". Wielkie oburzenie po premierze książki o życiu seksualnym królowej

Rodzice oburzeni książką do edukacji seksualnej

Internautom nie przypadły do gustu "obleśne rysunki". Niektórzy dziwią się, że ich dzieci "muszą się czegoś takiego uczyć". Inni zwracają uwagę na "infantylne słownictwo" publikacji. Aferę w sieci opisał serwis Wirtualna Polska.

Mężczyzna ma siusiaka, który wystaje na zewnątrz. Kobieta ma dziurkę, która sięga do wewnątrz. Przydają się, kiedy chce się mieć razem dziecko – brzmi fragment tekstu książki.

Siusiak wpasowuje się do dziurki. Po jakimś czasie do środka wtryskuje z niego trochę białego płynu. To sperma z plemnikami. Chcą płynąć do jajeczka, które znajduje się w środku kobiety. Plemniki płyną tam na wyścigi - czytamy dalej.

W internecie pod zdjęciem pochodzącym z publikacji nie zabrakło prześmiewczych i krytycznych komentarzy. 

Ohydne ilustracje, chyba propagujące celibat, albo inne jakieś zboczenie.

To są części ciała, wszystko ma swoją nazwę. Skoro mają się uczyć, to niech się uczą poprawnie.

To nie jest podręcznik

Większość rodziców najbardziej oburzył fakt, jakoby "Mała książka o miłości" miała być zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Okazuje się jednak, że z książki nie korzystają polscy uczniowie i nie jest ona nawet podręcznikiem. Jej autorką jest Pernilla Stalfelt, Szwedka, która wcześniej wydała "Małą książkę o kupie" oraz "Małą książkę o włosach". 

Informuję, że publikacja „Mała książka o miłości” autorstwa Pernilli Stalfelt nie jest podręcznikiem szkolnym dopuszczonym do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do biologii, ani podręcznikiem do przyrody. Nazywanie tej publikacji podręcznikiem jest błędne. Łączenie wspomnianej książki z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministrem Edukacji Narodowej jest nieuprawnione – napisała Anna Ostrowska, rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej w specjalnym oświadczeniu. 

Zobacz także: To wideo to hit sieci. Nagrały je mamy dzieci z zespołem Downa

książka do edukacji seksualnej dla dzieci
Fotografia: Facebook.com
Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów