Austriacki artysta stworzył trójwymiarowy tatuaż, który wygląda jakby się poruszał

Mateusz Patyk 13.03.2017
Trójwymiarowy tatuaż
Fotografia: Youtube.com/André Zechmann

To nie magia. Ten feniks ożywa wraz ze swoją właścicielką.

Tatuaż, który wygląda jakby się ruszał, stworzył André Zechmann. Opublikował na swoim Facebooku wideo w zwolnionym tempie i wywołał zachwyt wśród internautów. 

Film przedstawiający kolorowego feniksa umieszczonego na kobiecych plecach przez dwa tygodnie zdobył serca użytkowników sieci, co przełożyło się na statystyki. Od tamtej pory obejrzano go ponad 38 mln razy, pod postem pojawiło się 74 tys. komentarzy, udostępniono go prawie 480 tys. razy, a publikację polubiło łącznie 142 tys. osób.

"Żywa" sztuka

O trójwymiarowym dziele rozpisały się media i portale w sieci, rozsławiając austriackie studio tatuażu "The Andre Art" na całym świecie. Aby pokazać ruch w jak najlepszym ujęciu, trzeba było użyć trybu "slow motion" w zwykłym iPhonie. Za każdym razem, gdy kobieta unosi ramiona, wizerunek ptak wygląda tak, jakby podrywał się do lotu.

Jedna z internautek, Kelly Hie, nie mogła wyjść z podziwu. Jej wpis, w którym przyznaje się do mastektomii, zyskał aprobatę kilkuset osób. Według niej wznoszący się feniks byłby potężnym świadectwem jej walki z chorobą i ostatecznego zwycięstwa. Wyznała też, że myśli o podobnym kolorowym ptaku, ale umiejscowionym na jej klatce piersiowej i z dodatkiem płomieni.

Zainspirowany przez niesamowicie utalentowanych artystów tatuażu na całym świecie, moją motywacją jest tworzenie perfekcyjnych dzieł sztuki. Czy kiedykolwiek uda mi się to osiągnąć? Dla mnie, jako perfekcjonisty i pracoholika, to zadanie wydaje się niemożliwe, ale patrząc wstecz moje umiejętności rozwinęły się znacznie bardziej niż to, o czym kiedykolwiek mogłem marzyć. A to daje mi nadzieję - napisał skromnie Zechmann na swojej stronie internetowej.

To tylko jeden z wielu projektów André Zechmanna. Fani jego strony w komentarzach nie szczędzą pochwał na temat jego prac. Specjalizuje się w podobiznach różnych zwierząt, ale także ludzi, celebrytów i krajobrazów. Jego ostatnią pasją są malunki wykonane techniką 3D, które wyglądają tak, jakby miały za chwilę "wyjść z ciała".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów