Atrakcja turystyczna we Wrocławiu jest nowym cudem świata. Jest super!

Redakcja 08.02.2017
Afrykarium we Wrocławiu
Fotografia: East News

Wszystko wskazuje na to, że wrocławskie Afrykarium czeka prawdziwe oblężenie turystów. 

Przedstawiciele branży ogrodów zoologicznych uznali Afrykarium we Wrocławiu za jeden z cudów świata wśród ogrodów zoologicznych. Położona w stolicy Dolnego Śląska atrakcja turystyczna, zajęła zaszczytne czwarte miejsce. Wrocławski obiekt, który został wyróżniony przez portal Zoomoments.com, jest pierwszym na świecie oceanarium poświęconym faunie jednego kontynentu. 

Ogród zoologiczny we Wrocławiu szybko stał się wizytówką miasta i jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na Dolnym Śląsku. Oglądać w nim można ponad 100 gatunków zwierząt, które zamieszkują wody Czarnego Lądu. Kwestią czasu było, kiedy o tym oryginalnym, unikalnym miejscu usłyszy niemal cały świat. 

Wzbudziliśmy zainteresowanie już na etapie oficjalnej prezentacji planów na powstanie Afrykarium. Jest to bowiem pierwsze na świecie ocenanarium poświęcone faunie jednego kontynentu. Doceniono również architekturę Afrykarium i rozwiązania technologiczne - głównie nowatorskie dzięki modyfikacjom zastosowanym pod kątem stworzenia idealnych warunków życia dla zwierząt, które uzyskano dzięki współpracy i doświadczeniu zagranicznych ogrodów oraz stałemu dialogowi z opiekunami zwierząt, które najlepiej znają potrzeby swoich podopiecznych - powiedziała Joanna Kij z ZOO Wrocław, a jej wypowiedź przytacza Tuwroclaw.com.

Pierwsze pozycje w rankingu nowych cudów świata zoologicznego zdominowały amerykańskie ogrody zoologiczne. Na pierwszym miejscu uplasowało się Giants of the Savanna z Dallas, na drugiej pozycji znalazło się African Grasslands będące częścią Omaha ZOO, a podium zamyka dopiero co otwarte Conrad Prebys Africa Rocks z San Diego. Tuż za podium i tuż za wrocławskim obiektem, znalazł się ogród zoologiczny z Zurychu, a dalej Yukon Bay z Hanoveru i Gondwanaland z Lipska.  

Afrykarium w rankingu zajęło zaszczytne 4. miejsce
Fotografia: East News

Afrykarium w rankingu zajęło zaszczytne 4. miejsce 

Perełka wśród ogrodów zoologicznych 

Wrocławskie Afrykarium to szczególne miejsce, które, zabiera nas w podróż przez siedem regionów Afryki - Morze Czerwone, plażę nad Morzem Czerwonym, Wielkie Jeziora Afrykańskie, Kanał Mozambicki, Wschodnią Afrykę, Wybrzeże Namibii i dżunglę położoną nad rzeką Kongo. Budynek ma 160 metrów długości i 54 metry szerokości, a spotkać w nim można lądowe żółwie pustynne, hipopotamy nilowe, dikdiki, krokodyle, czy chociażby kotiki afrykańskie.

Choć wrocławskie ZOO należy do średnich pod względem powierzchni ogrodów (zajmuje 33 ha), pod względem liczby gatunków i frekwencji plasuje się w czołówce ogrodów europejskich. Co więcej, jak czytamy na stronie internetowej wrocławskiego ogrodu zoologicznego, posiada najbogatszą kolekcję gadów i płazów w Europie.   

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów