Asystent Google już oficjalnie w Polsce

Sylwia Kropiewnicka 16.01.2019
Asystent Google
Fotografia: Shutterstock

W ciągu kilku najbliższych dni każdy użytkownik iOS i Androida będzie miał możliwość porozmawiać z Asystentem Google w naszym ojczystym języku.

Google dysponuje mnóstwem narzędzi, z których każdy może korzystać. Wśród nich jest m.in. Asystent Google, który od 16 stycznia będzie także w języku polskim. Narzędzie pojawi się automatycznie wraz z aktualizacją. Pojawieniu się Asystenta Google po polsku miała towarzyszyć impreza produktowa, która jednak została odwołana w związku z żałobą po tragedii w Gdańsku.

Asystent Google

Nad polskim Asystentem Google pracowało kilkadziesiąt osób na całym świecie. Jego „osobowością” zajmowali się jednak tylko Polacy. Narzędzie bowiem nie tylko mówi w języku polskim, lecz także zna polską kulturę.

Asystent Google ma bardzo dużą wiedzę i wiele, przydatnych umiejętności. Narzędzi powie ci, jaka jest dziś pogoda, wyśle życzenia urodzinowe do najbliższych czy nastawi budzik. Przetłumaczy także potrzebne informacje czy słowa za pomocą Tłumacza Google, sprawdzi informacje giełdowe, przeliczy jednostki czy też będzie zarządzać Chromecastem.

Asystent Google to pierwszy globalny system głosowy dostępny w języku polskim. Będzie on dostępny na smartphonach oraz na dedykowanych modelach słuchawek. Aby uruchomić narzędzie na telefonie, należy przytrzymać przycisk ekranu głównego. Na ekranie pojawi się wtedy kilka przykładów działań, w których Asystent Google może pomóc użytkownikowi.

Zobacz także: Macaulay Culkin jako Kevin w świątecznej reklamie Google

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów