Artystka fotografowała zakochane pary. Takich zdjęć próżno szukać na pocztówkach [18+]

Mateusz Patyk 14.02.2017
"The Adipositivity Project"
Fotografia: www.theadipositivityproject.zenfolio.com

Dzięki takim projektom ludzie w końcu dostrzegają, że osoby w rozmiarze XXL też mają prawo do miłości.

Tak nie wyglądają gwiazdy popularnych teledysków, nie ma takich osób w reklamach popularnych marek odzieżowych. Ci ludzie są wykluczeni społecznie przez rozmiar swojego ciała, a ich miłość jest powszechnie pomijana. A momentami nawet nie pomijana, a celowo ignorowana.

Każdy chociaż raz w życiu spotkał się z opinią, że miłość fizyczna w wykonaniu osób o krągłych kształtach nie może być pięknym widokiem. To bolesny i krzywdzący stereotyp, z którym walczy też Substantia Jones. Fotografka od 2007 roku robi zdjęcia parom w rozmiarze XXL i pokazuje, że "duzi ludzie, mają w sobie dużo miłości". Nazwa jej projektu "The Adipositivity Project" powstała poprzez zlepek słów adipose (tłusty) oraz positivity (akceptacja). 

"The Adipositivity Projekt" ma na celu promowanie akceptacji tego, że ludzie mają różne rozmiary. Nie chodzi o to, żeby przedstawiać zalety posiadania dużego rozmiaru, ale pokazanie tego, co zazwyczaj jest niewidoczne. Nam nadzieję, że poszerzę definicję piękna fizycznego - czytamy na oficjalnej stronie projektu. - Osoby, które widać na moich zdjęciach to nauczyciele, dyrektorzy, matki, muzycy i pisarze. Każdy z bohaterów projektu pokazuje swoje ciało inaczej - jedni są dumni, drudzy są nieśmiali, a jeszcze inni mają ogromne opory. Jednak wszyscy chcą jednego - zmiany tego, że powszechnie akceptuje się tylko jeden wzór piękna. 

Substantia Jones najnowszym cyklem fotograficznym z okazji Walentynek "The Valentine Series" chce pokazać, że można kochać i można uprawiać seks w każdym rozmiarze. Wbrew powszechnie panującej opinii, osoby w rozmiarze XXL nie są skazane na bycie w mało satysfakcjonujących związkach. 

Zobacz zdjęcia "The Valentine Series"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów