Artysta stworzył dzieło, które bada obsesję ludzi na punkcie selfie. Jego zdjęcia dają do myślenia

Redakcja 20.04.2017
Projekt "People: In Progress"
Fotografia: Fotograf: www.instagram.com/chad_pitman_studio/

Zdjęcia pokazują naturalne piękno i prawdę człowieka. 

Fotograf Chad Pitman realizuje projekt "People: In Progress", w którym bada obsesje ludzi na punkcie selfie. 

Podczas gdy wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez idealnego selfie, amerykański artysta udowadnia, że zdjęcie, na którym wyglądamy jak z okładki gazety, niewiele ma wspólnego z pięknem, a przynajmniej nie z tym prawdziwym.

Na zdjęciach uwiecznił 50 osób, które przedstawił w sposób całkowicie naturalny. Jego celem jest pokazanie różnorodności, prawdy i piękna, które ma w sobie każdy człowiek. Premiera jego prac miała miejsce w Fahey Klein Gallery w Los Angeles. 

Artysta, w rozmowie z I-d.vice.com nie ukrywał, że w fotografii to właśnie ludzie interesują go najbardziej. 

Ludzie, zawsze ludzie. Chyba z natury bacznie im się przyglądam. Gdy dorastałem, często musiałem się przeprowadzać, więc szybko nauczyłem się, jak się odnaleźć w nowym mieście i wtopić w tło. Do tego odnosi się "People: In Progress". Pokazuje wielu ludzi, a ja wtapiam się w tło, więc zdjęcie może naprawdę dotyczyć tylko ich - powiedział Chad Pitman, a jego wypowiedź przytacza I-d.vice.com. 

Osoby, które wystąpiły w projekcie "People: In Progress" nie zostały wybrane przypadkowo. W doborze osób Pitmanowi pomagała przyjaciółka, Shay Nielsen. Spośród 200 osób wybrali 50, które ich zdaniem najlepiej oddają założenia projektu. 

Im więcej różnic, tym lepiej

Fotograf twierdzi, że nasza różnorodność jest najważniejsza i to właśnie ona sprawia, że jesteśmy piękni. Ma też jasny stosunek do selfie i obsesji, którą mają ludzie na jego punkcie. 

Nagle ego znalazło sposób na jednoczesny przerost i społeczną akceptację. Nie rozumiem tego, ale wierzę, że akceptacja może pokrywać się z przystępnością. Teraz mamy osiągalne wzory do naśladowania i punkty odniesienia dla ludzi, którzy czuli się inni, niedopasowani. Mogą zobaczyć, że nie są sami. Od innych osób mogą czerpać nadzieję i zrozumienie. Wszyscy razem możemy na własne oczy zobaczyć, że ten świat jest lepszy dzięki temu, co nas różni. Musimy tylko to docenić - powiedział artysta w rozmowie z I-d.vice.com. 

Za pomocą swoich prac, które pokazują ludzi takimi jacy są naprawdę, artysta przekonuje, jak ważny jest indywidualizm. 

Zobaczcie zdjęcia Chada Pitmana

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów