Artysta sfotografował 15 kobiet w trakcie orgazmu. "Nie chciałem gry, udawania"

Mateusz Patyk 13.03.2017
Kobieta przeżywająca orgazm
Fotografia: www.facebook.com/Albert Pocej Photography

Wileński fotograf polskiego pochodzenia postawił przed sobą nie lada zadanie. Według jego zapewnień, wszystkie emocje uchwycone na tych fotografiach są w 100 procentach szczere.

Albert Pocej po ponad dekadzie od rozpoczęcia swojej artystycznej kariery, zrealizował nowy, nieco bardziej nietypowy od poprzednich, projekt.

Jego idea polegała na odkryciu w kobiece idealnego momentu, który przedstawia najwyższy punkt fizycznej przyjemności, a następnie pokazać go na czarno-białej kliszy.

Jak podaje Dangerousminds.net., pomysł na kontrowersyjną sesję zrodził się we śnie. Gdy pewnego dnia rano Albert Pocej się przebudził, wiedział już, że jego realizacja będzie karkołomna. Swój projekt nazwał "fotograficznym eksperymentem". Według niego najtrudniejszym etapem w przedsięwzięciu było znalezienie modelek. Większość z kobiet odmawiała, twierdząc, że miały za mało odwagi.

A teraz powiedz: "Ooorgazm!"

Do końcowej fazy projektu zgłosiło się ostatecznie 20 pań. Jednak po tym, gdy usłyszały, że nie mają udawać, a faktycznie przeżyć prawdziwy orgazm przed obiektywem aparatu, pięć z nich wycofało się. Pozostałe 15 ochotniczek zrealizowało oryginalną koncepcję mężczyzny w różnych sceneriach.

Nie chciałem, aby ten projekt był sztampowy, nie chciałem żadnej gry, udawania. Tylko prawdziwe uczucie. Ludzie są różni, takie też są ich orgazmy. Nie próbowałem ich przedstawić lepiej niż w realnym życiu. Chciałem, aby sprowokowały do myślenia patrzących na te zdjęcia. A frazesy tego nie robią - pisał o swoim projekcie na stronie BoredPanda.com sam artysta.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, Albert Pocej wykorzystał tzw. technikę poklatkową, która wyzwalała migawkę w odstępach co sekundę. Dzięki temu nie musiał być obecny w trakcie zdjęć, a to pozwoliło z kolei na odprężenie się biorących udział w sesji modelek.

Zobacz zdjęcia kobiet, które przeżywają orgazm

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów