Artysta fotografuje pojazdy nie wychodząc z domu. Praca nad jednym zdjęciem trwa nawet 2 tygodnie

Redakcja 07.04.2017
Vatsal Kataria
Fotografia: www.instagram.com/vatkatphotography/

Zrobienie profesjonalnego zdjęcia wymaga czasu i kreatywności. 

Vatsal Kataria pokazuje jak wykonać zdjęcie samochodu, które zachwyci nawet najbardziej wymagających fanów motoryzacji. 

Efektowne zdjęcia samochodów, które możemy zobaczyć w spotach reklamowych czy na billboardach, wcale nie muszą powstawać w profesjonalnym studio czy nawet w ruchu. Okazuje się, że można je zrobić w domu, a potrzebna do tego jest wiedza i głowa pełna pomysłów. 

Udowadnia to Vatsal Kataria, który pokazuje jak powstają niektóre zachwycające zdjęcia samochodów. Fotografie ukazują pojazdy, które sprawiają wrażenie, jakby poruszały się z zawrotną prędkością, albo miały do pokonania zaśnieżoną drogę. 

Uwielbiam tworzyć miniaturowe zdjęcia i to, co szczególnie kocham w mojej pracy to możliwość zamieniania fantazji w rzeczywistość (...). To mit, że nie można robić wspaniałych fotografii bez wielkich, drogich rekwizytów i narzędzi - powiedział Vatsal Kataria, a jego wypowiedź przytacza Boredpanda.com. 

Cały proces jest czasochłonny
Fotografia: www.instagram.com/vatkatphotography/

Cały proces jest czasochłonny 

Dzieło sztuki 

W powyższym stwierdzeniu dużo jest prawdy, bo fotografie artysty powstają przy użyciu miniaturowych modeli maszyn, które ustawia na specjalnych planszach terenowych. To, jak wyglądać będzie otoczenie zależy wyłącznie od jego pomysłu i kreatywności. Proces stworzenia idealnego dzieła też nie jest zbyt długi. Wszystko zajmuje od 3 do 15 dni. 

Efekt końcowy naprawdę robi wrażenie. Jak krok po kroku tworzy się perfekcyjne zdjęcie dowiedzieć się można z filmiku poniżej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów