Artyści przeciw nienawiści. Te gwiazdy odpowiedziały na apel Dody

Artyści przeciw nienawiści. Te gwiazdy odpowiedziały na apel Dody
Fotografia: Instagram/dodaqueen

Takiej sytuacji w Polsce nie było dawno. Artyści postanowili zjednoczyć się, żeby wspólnie stawić czoło nienawiści. Pomysłodawczynią tego jest Doda.

Wydarzenia, które ostatnio miały miejsce, przerażają wszystkich. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do śmierci prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. Ta sytuacja wstrząsnęła społeczeństwem i doprowadziła do rezygnacji Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP. Jedni zaczęli się jednoczyć, inni w tym wszystkim po raz kolejny zobaczyli sposobność do siania nienawiści. Przeciwko temu postanowiła sprzeciwić się Doda, która apeluje do swoich kolegów z branży o zjednoczenie.

Zobacz także: Najbardziej znany wolontariusz WOŚP rezygnuje z kwestowania! 

Artyści przeciw nienawiści

Doda na Instagramie zaapelowała do wszystkich polskich artystów o to, żeby zjednoczyli się i wspólnie zaśpiewali na koncercie "Stop nienawiści". Rabczewska chce, aby każdy z nich opowiedział też o swoich doświadczeniach związanych z "hejtem". 

Mam taką prośbę do wszystkich artystów, do wszystkich muzyków - słuchajcie, może zrobimy coś wspólnie, może zrobimy coś razem? (...) Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy wszystkich naszych fanów, pogódźmy ludzi, jakoś zjednoczmy ich wszystkich pod sceną. Zróbmy wspólny koncert, ale nie na zasadzie, że telewizja organizuje i płaci artystom, żeby wystąpili (...), tylko zróbmy coś tak od siebie, sami wyjątkowo. Niech każdy artysta wyjdzie i opowie swoje historie związane właśnie z hejtem, z przemocą w internecie. O tym jak my to przeżywamy, bo przecież przeżywamy to codziennie na naszej skórze. Myślę, że możemy tym pomóc młodym ludziom, swoim fanom, ale przede wszystkim jako artyści zrobić kawał dobrej roboty - przecież po to w sumie jesteśmy - mamy ludzi godzić, jednoczyć - powiedziała Doda. 

Wokalistka wyciągnęła też rękę do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej, z którymi do tej pory była w konflikcie. Na odpowiedzi na apel Dody nie trzeba było długo czekać. Wielu polskich artystów bez wahania przyłączyło się do tej pięknej inicjatywy. Chęć zaangażowania w akcję wykazują artyści i ich fani na Instagramie, oznaczając zdjęcia hashtagiem #artyściprzeciwnienawiści. Lista uczestników koncertu wciąż się poszerza. Na tę chwilę swoje poparcie Dodzie wyrazili m.in.:

 1. Patricia Kazadi
 2. Dawid Kwiatkowski
 3. Grzegorz Hyży
 4. Sarsa Markiewicz
 5. Cleo
 6. Michał Szpak
 7. Roksana Węgiel
 8. Rafał Brzozowski
 9. Bajm i Beata Kozidrak
 10. Honorata Skarbek
 11. Magda Steczkowska
 12. Katarzyna Cerekwicka
 13. Natalia Szroeder
 14. Aleksander Milwiw-Baron
 15. Julia Wieniawa
 16. Michał Piróg 
 17. Magda Gessler 
 18. Red Lips
 19. Gromee
 20. Grzegorz Skawiński
 21. Adam Stachowiak
 22. Enej
 23. Dorota Gardias
 24. Joanna Jabłczyńska
 25. Katarzyna Nosowska
 26. Mateusz Ziółko
 27. Stanisław Karpiel-Bułecka
 28. Antek Smykiewicz
 29. Sławek Uniatkowski
 30. Barbara Kurdej-Szatan
 31. Rafał Szatan
 32. Kasia Moś
 33. Łukasz Zagrobelny
 34. Iwona Węgrowska
 35. Sound'n'Grace
 36. Margaret
 37. Mela Koteluk
 38. Marina 
 39. Natalia Kukulska
 40. Anna Karwan
 41. Ewelina Lisowska
 42. Tomek Torres
 43. Aleksandra Szwed
 44. Igor Herbut
 45. Quebonafide
 46. Mandaryna
 47. Daria Zawiałow
 48. Wilki
 49. Budka Suflera
 50. Kasia Wilk
 51. Maryla Rodowicz
 52. Patrycja Markowska

Doda ogłosiła, że obecnie zgłosiło się już ponad 90. artystów. Pełna lista biorących udział w koncercie ogłoszona zostanie w przyszłym tygodniu.

Zobacz także: Fan atakuje Dodę: "Gdzie ta wyraźna Doda". Wokalistka zgasiła go jednym zdaniem

W sieci furorę robi nowe wyzwanie! Gwiazdy publikują swoje zdjęcia sprzed 10 lat. #10YearsChallenge będzie popularny również w Polsce?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów