Aretha Franklin zawsze miała przy sobie torebkę. I miała ku temu ważny powód

Aretha Franklin w złotej sukni z mikrofonem na scenie
Fotografia: Amy Sancietta/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Śmierć Arethy Franklin bardzo nas zasmuciła. Będziemy wspominać jej piękny głos, charyzmę, ale też małe dziwactwa. Dlaczego zawsze miała przy sobie torebkę?

Aretha Franklin czarowała nas swoim głosem. Jednak nie tylko jej śpiew robił na nas ogromne wrażenie. Artystka już w momencie wyjścia na scenę roztaczała wokół siebie niezwykłą aurę i pokazywała ogromne pokłady siły. Każdemu jej występowi towarzyszyły stałe elementy. Jednym z nich była torebka, którą Aretha Franklin zawsze miała u boku. Okazuje się, że nie bez powodu.

Zobacz także: Opublikowano ostatnie zdjęcie Arethy Franklin. Wystąpiła na gali zorganizowanej przez fundację Eltona

Aretha Franklin zawsze miała przy sobie torebkę

Według doniesień "New York Timesa" Aretha Franklin miała ważny powód ku temu, żeby nie rozstawać się z torebką. Chodziło o to, że wokalistka za każdy swój występ żądała wypłaty w gotówce i do rąk własnych. Zapłata musiała być zostać dokonana przed koncertem. Inaczej nie zgadzała się na występ. Miała ku temu istotny powód.

Znała swoją wartość i chciała mieć pewność, że już przed występem dostanie swoje wynagrodzenie, na które zwyczajnie zasługuje. To znamię czasów, w których przyszło jej dorastać. Przez lata widywała mnóstwo innych artystek, Afroamerykanek, którym nie płacono. Nie chciała zostać wykorzystana – powiedział producent Rickey Minor w wywiadzie dla "New York Timesa".

Aretha Franklin bez wątpienia wiedziała, ile jest warta ona, jej wspaniały głos i niesamowite utwory, którymi raczyła publiczność przez lata. A za wszystkie małe dziwactwa, w tym noszenie torebki, uwielbiamy ją jeszcze bardziej.

Zobacz także: Edyta Górniak oddała hołd Arethcie Franklin. Zrobiła to w wyjątkowy sposób

Aretha Franklin zmarła 16 sierpnia w otoczeniu najbliższych. Miała 76 lat. Wokalistka przez lata zmagała się z rakiem trzustki. Jej ostatni koncert miał miejsce w listopadzie 2017 roku podczas gali fundacji Eltona Johna, która wspiera walkę z AIDS.

Ile gwiazdy zarabiają za koncerty?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów