Aplikacja zakupowa pomoże Ci wybierać polskie produkty

Paulina Szestowicka 31.03.2016
Aplikacja zakupowa
Fotografia: East News

Pola ułatwia sprawdzenie, czy dana rzecz została wyprodukowana w Polsce. Ale to nie wszystko!

Coraz częściej określenie "świadomy konsument" oznacza nie tylko osobę, która chce kupować żywność wysokiej jakości, ale też taką, której zależy na tym, aby była ona wyprodukowana przez polskie firmy.

Etykiety nie zawsze zawierają czytelne informacje o pochodzeniu produktu, a już na pewno nie dowiemy się z niej czy firma ma w Polsce linię produkcyjną. Wtedy z pomocą przychodzi aplikacja mobilna Pola

Każdemu producentowi przypisuje od 0 do 100 punktów. Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejestrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju - tłumaczą twórcy. - Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów.

Pola pomoże nie tylko znaleźć polskie artykuły spożywcze, ale także czasopisma i książki. Aplikacja spodoba się każdemu, kto chce wspierać polską gospodarkę. Zwłaszcza, że korzystanie z niej jest bardzo proste. Wystarczy, że zainstalujemy Polę na naszym smartphonie, a w sklepie zeskanujemy kod kreskowy z dowolnego produktu. 

Aplikacja mobilna Pola
Fotografia: www.play.google.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów