Powstaje aplikacja, która pozwoli sprawdzić, czy miałeś kontakt z koronawirusem! Pracują nad nią Google i Apple

Paulina Ermel 14.04.2020
Koronawirus na świecie
Fotografia: Xinhua News/East News (zdjęcie poglądowe)

Nad aplikacją, która pomoże stwierdzić, czy mieliśmy styczność z koronawirusem, pracują dwa giganty technologiczne. Marki twierdzą, że już w maju będzie można ją zainstalować na smartfonach.

Firm Google i Apple nie trzeba nikomu przedstawiać. Obie obecnie czynnie przyłączają się do walki z koronawirusem. Giganty technologiczne połączyły siły i pracują nad aplikacją, która pomoże sprawdzić użytkownikom, czy mieli styczność z patogenem! 

Jak będzie działa i kiedy będzie można z niej skorzystać? Koniecznie przeczytajcie!

Aplikacja pomoże sprawdzić, czy miałeś kontakt z koronawirusem

Google i Apple pracują nad aplikacją, która pozwoli sprawdzić, czy mieliśmy kontakt z koronawirusem. Jak ma działać projekt, który obecnie znajduje się już w końcowej fazie? Program będzie oparty na technologii Bluetooth, która pozwoli śledzić nasze kontakty z osobami zakażonymi.

 Jak ma działać ta aplikacja? Wyobraźcie sobie, że idziecie na spacer i mijacie po drodze jakąś osobę. Zarówno wy, jak i ta osoba, macie w kieszeni smartfony, które podczas mijania się, wymienią klucz identyfikacyjny. W ten sposób w systemie zostanie zapisane, że mieliście kontakt. Gdyby się później okazało, że u mijanej osoby stwierdzono COVID-19, może ona poinformować o tym za pośrednictwem aplikacji, a wy dowiecie się, że również jesteś w grupie ryzyka zarażeniem. Telefon wyśle wam w tym celu "alert" o potencjalnym zagrożeniu.

Apple i Google mają w planach wypuścić aplikację dla systemu operacyjnego Android i iOS. Ma być ona dostępna już w połowie maja. 

Skorzystacie z takiego rozwiązania?

Polak zrobił telefonem zdjęcie jednego z polskich miast. Swoją pracą zachwycił Apple! Zobaczcie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów