Anna Wintour nie chce Melanii Trump na okładce "Vogue'a". "Promujemy kobiety, które coś sobą reprezentują" mówi

Julita Buczek 15.04.2019
Melania Trump nie będzie w Vogue
Fotografia: Instagram @journal_paparazzi

Redaktor naczelna postanowiła ostro zareagować na coraz częstsze plotki dotyczące pojawienia się Melanii Trump na okładce "Vogue'a".

Sesja okładkowa w magazynie "Vogue" to marzenie każdej modelki oraz celebrytki. Pierwszy numer został wydany w 1892 roku, a obecnie kultowego "Vogue'a" znajdziemy w 24 krajach. Anna Wintour jest naczelną jednej z najważniejszych edycji czasopisma (amerykańskiej) i to ona decyduje, kto znajdzie się na okładce magazynu.

Zobacz także: Naczelna "Vogue'a" oceniła suknię ślubną Meghan Markle. Jej komentarz trafia w punkt!

Anna Wintour nie chce Melanii na okładce

Od ponad 30 lat kieruje gazetą, to ona postanowiła, że oprócz modelek na okładkach będą pojawiać się kobiety ze świata polityki. Nic więc dziwnego, że pojawiły się plotki, o tym, że na kolejnej pojawi się obecna żona prezydenta, Melania Trump. Jak się okazuje takie doniesienia, postanowiła zdementować sama Anna Wintour. W wywiadzie dla stacji CNN wyjawiła, co sądzi o takiej ewentualności.

Musisz mocno stać za tym, w co wierzysz i jasno dawać o tym do zrozumienia. W naszym magazynie honorujemy kobiety, które reprezentują sobą coś wartościowego, są liderkami, działaczkami. Owszem, te wybory bywają polityczne, ale uważam, że czasy, w których żyjemy, wymagają od nas tego, by jeszcze dosadniej przeciwstawiać się pewnym rzeczom - powiedziała Anna. 

Na odpowiedź biura żony Trumpa nie trzeba było długo czekać. Rzeczniczka Melanii, Stephanie Grisham postanowiła zająć jasne stanowisko w tej sprawie.

Rola pani Trump jako Pierwszej Damy i wszystko to, co robi dla obywateli tego kraju, są zdecydowanie ważniejsze od jakiejś płytkiej okładki czy sesji zdjęciowej. Słowa Anny Wintour pokazują tylko, jak bardzo stronnicza i podzielona jest branża mody. A ona sama zdaje się być bardzo niepewna siebie i swojej pozycji. Pani Trump nie potrzebuje znaleźć się na okładce "Vogue'a", by wiedzieć, kim jest i co dobrego robi. Zresztą, już gościła na okładce i to na długo przed tym, zanim została Pierwszą Damą. Pani Trump przywykła już do tego typu komentarzy pod swoim adresem i nie robią one na niej wrażenia - napisała rzeczniczka w oświadczeniu.

Jak pokazuje historia, Anna Wintour nie miała oporów przed umieszczeniem innych Pierwszy Dam na okładkach magazynu "Vogue". W grudniu 1998 roku swoją okładkę miała Hilary Clinton, a następnie Michelle Obama (gościła na okładce aż 3 razy).

Myślicie, że Wintour ma rację?

Zobacz także: Joanna Kulig na okładce lutowego wydania "Vogue Polska". Czy to najlepsza okładka magazynu?

Na pewno pamiętacie te domy z filmów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów