Chora na raka dziennikarka chce zmienić obywatelstwo!

Julita Buczek 20.08.2019
anna puślecka o raku
Fotografia: TRICOLORS/East News

Chora dziennikarka postanowiła zabrać głos i opowiedzieć o swojej chorobie w mediach. Będziecie zaskoczeni jej wyznaniem.

Parę dni temu Anna Puślecka opublikowała na swoim koncie na Instagramie poruszający list otwarty do Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego, w którym opisała walkę z chorobą oraz problem, z jakim spotkała się w Polsce.

Okazało się, że lek, który pomógłby jej wyzdrowieć, nie jest w Polsce refundowany. Niedawno udzieliła kolejnego wywiadu, w którym wyznała, że rozważa zmianę obywatelstwa.

Puślecka chce zmienić obywatelstwo

Anna Puślecka, kiedy dowiedziała się o swojej chorobie, od razu opowiedziała o niej w mediach społecznościowych. Wyznała, że pomimo regularnych badań choroba została wykryta za późno i była już w zaawansowanym stadium. Dziennikarka na bieżąco relacjonuje swoje leczenie w social mediach.

Jakiś czas temu dziennikarka opublikowała na swoim koncie na Instagramie list otwarty do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Pytała w nim o to, dlaczego w Polsce nie ma refundacji leku, który może pomóc w walce z chorobą tysiącom Polek. Puślecka spotkała się z niesamowitym odzewem ze strony internautów, którzy zaczęli udostępniać jej apel. Dziennikarka nie poddaje się i dlatego postanowiła udzielić wzruszającego wywiadu w tygodniku "Newsweek".

Ministerstwo wydało jedynie komunikat, że prace nad wprowadzeniem leku trwają. Ponoć we wrześniu ma trafić na listę leków refundowanych, ale – jak słyszałam – byłby dostępny tylko w pierwszym rzucie leczenia. A to by oznaczało, że kobiety, które wcześniej – słusznie czy nie – dostały chemię, automatycznie zostaną odcięte od możliwości otrzymania tego leku w ramach refundacji. W tej grupie jestem też ja - wyznała w wywiadzie dla "Newsweek".

Puślecka przyznała się również do rozważań na temat zmiany obywatelstwa.

Jeśli odmówi mi się dostępu do leku, rozważam rozpoczęcie starań o zmianę obywatelstwa, bo mam taką możliwość. Ale myślę o tysiącach Polek, które jej nie mają. W Polsce się urodziłam, wychowałam i wykształciłam, tu pracuję, kocham Polskę. Ale jeśli mój kraj nie daje mi szansy na życie, to będę zmuszona to zrobić - wyznała w szczerej rozmowie z dziennikarzami tygodnika.

Zobacz także: Samobadanie piersi krok po kroku. 6 rzeczy, które powinnaś o nim wiedzieć

Sprawdź, czy wiesz, która gwiazda wypowiedziała te słowa. Niektóre pytania są bardzo trudne!

Doda
Rozwiąż quiz

Spróbuj rozpoznać cytaty gwiazd. Ostrzegamy, pytania są naprawdę podchwytliwe

Doda

1. "Nie można docenić dobrych chwil, gdy nie ma złych". Do kogą należą te słowa?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów