Gwiazda TVP broni filmu "Kler"! Jako jedna z nielicznych zdobyła się na taki gest

Paulina Ermel 08.10.2018
Kadr z filmu "Kler"
Fotografia: Youtube.com/KinoSwiatPL

Anna Popek zabrała głos w sprawie ostatniego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Jako jedna z nielicznych poparła jego powstanie!

Jeszcze zanim film "Kler" wszedł do kin, wzbudzał kontrowersje i ogromne zainteresowanie. Choć od premiery minął tydzień, na film wybrało się już 2 mln widzów! Produkcja spotyka się z różnymi opiniami. Wiele jest jednak tych pochlebnych. Ostatnio głos w sprawie dzieła Smarzowskiego zabrała... Anna Popek. Dziennikarka stanęła w jego obronie, co może nie spodobać się władzom TVP.

Anna Popek broni filmu "Kler"

Za obejrzeniem filmu "Kler" opowiedziało się już wiele gwiazd. Jedną z nich jest Anna Popek. Jak podaje portal Onet dziennikarka TVP zdobyła się na odwagę i napisała na swoim facebookowym profilu, że to dzieło, które "może zdziałać wiele dobrego". Objaśniła też, co "dobrego" ma na myśli.

Powierzamy Kościołowi swoje tajemnice, marzenia, życie, a nawet pieniądze, bo przecież co tydzień dajemy coś na tacę. Robimy to nie po to, by wspierać księży, ich zachcianki i fantazje, ale po to, by budować wielki Kościół. Tworzyć wspólnotę rozpiętą pomiędzy światem materialnym i duchowym, przestrzeń gdzie można stawiać pytania o sens życia i znajdować odpowiedzi.
Z jakichś powodów jest to ludziom potrzebne, bo robią to od dwóch tysięcy lat i nie przypuszczam, żeby brakowało im w tej kwestii wolnej woli.
Artysta może robić filmy, widz może je oceniać i interpretować. Jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni, a taki film jak "Kler" może zdziałać wiele dobrego. Zarówno dla twórcy, widzów jak i bohaterów tego obrazu. Dlatego bez histerii trzeba podchodzić tego filmu.

Dziennikarka jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Dlatego tym bardziej dziwi, że otwarcie przyznała się do popierania filmu "Kler". Myślicie, że tym samym naraziła się pozostałym pracownikom stacji?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lubicie polskie filmy? Przygotowaliśmy dla was zestawienie najlepiej ocenionych polskich filmów wszech czasów.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów