Anna Mucha na zdjęciu sprzed 30 lat! W ten sposób wspomina początki kariery

Anna Mucha w żółtym płaszczu i z tulipanami szeroko się uśmiecha
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

Anna Mucha swoją karierę rozpoczęła jeszcze w dzieciństwie. Z okazji rocznicy swojego debiutu postanowiła opublikować zdjęcia z kultowego filmu i napisać, jak to wszystko wyglądało.

Anna Mucha to znana polska aktorka, która karierę rozpoczęła jeszcze w dzieciństwie. Jej pierwsza przygoda z filmem miała miejsce na planie filmu Andrzeja Wajdy, pt. "Korczak". Okazuje się jednak, że aktorka do tej produkcji trafiła zupełnie przypadkowo! Z okazji 30. rocznicy premiery "Korczaka" postanowiła opublikować archiwalne kadry z filmu, na których możemy ją zobaczyć. Opisała też dokładnie początki swojej kariery.

Zobacz także: Anna Mucha w zabawnym wideo pokazuje, jak wygląda kwarantanna z dziećmi. "Ja chcę do pracy!"

Anna Mucha na zdjęciu sprzed 30 lat Tak wyglądał początek jej kariery

Ania Mucha w filmie "Korczak" zagrała mając zaledwie 10 lat. To właśnie ta produkcja była początkiem jej kariery aktorskiej.

Okazuje się, że Ania na casting do filmu trafiła przez przypadek! Swoją historię opisała w poście. 

Wczoraj minęło 30 lat od premiery filmu "Korczak", reż. Andrzej Wajda, w roli tytułowej Wojciech Pszoniak. 30 lat (i trochę) odkąd zmieniło się moje życie. Nie żyję przeszłością, nie wspominam, ale obiecałam Wam, ze z okazji 30-lecia trochę pogrzebię w swojej pamięci. A było to tak: na przesłuchanie (casting) do Wajdy miał jechać mój przyjaciel, ja miałam tylko towarzyszyć, popatrzeć cyt. „jak wygląda wielki świat od kulis”. Trochę przypadkiem wzięłam udział. Wygrałam rolę dziewczynki numer naście, jako tło, wypełnienie Domu Korczaka. Pamiętam, jak pierwszego dnia na planie Dziewczynka nr 1 dostała zadanie aktorskie, którego wykonania natychmiast odmówiła, popłakała się i zrezygnowała. Wtedy niewiele się zastanawiając podeszłam do takiego poważnego pana, który był w centrum wszystkich wydarzeń, i sięgając za jego rękaw powiedziałam: „jak ona nie chce, to ja mogę to zrobić?”. Pan powiedział charakterystycznym tonem: „noo dziewczynko, to zagraj mi to!”, a później spytał, jak się nazywam: „Ania Mucha proszę Pana” i tak zostałam "Muszką" - wspomina.

My kojarzymy jeszcze więcej ról Ani Muchy z dawnych lat! Jedną z najważniejszych w jej karierze była oczywiście rola Danki w filmie "Lista Schindlera". Zaledwie 2 lata później, już jako 15-latka zagrała w kultowym serialu "Matki, żony i kochanki". A pamiętacie jej początki w "M jak miłość"? Bez wątpienia to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek.

Zobacz także: Kuba Wojewódzki opublikował zdjęcie nagiej kobiety. Internauci spekulują, że to znana aktorka!

Ten grafik stworzył niezwykły projekt! Zestawia portrety gwiazd z ich młodszymi wcieleniami. Zobaczcie, jak oni się zmienili! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów