Lewandowska skrytykowana za motywacyjny wpis o kobiecości. "Seksistowski"

Katarzyna Leszczyńska 27.11.2017
Anna Lewandowska
Fotografia: Instagram/Anna Lewandowska

Definicja kobiecości przedstawiona przez trenerkę nie wszystkim się spodobała. 

Anna Lewandowska znana jest ze swoich motywujących postów. Trenerka każdego dnia dodaje na Instagrama zdjęcia z opisami, w których zachęca kobiety do prowadzenia zdrowego stylu życia. W większości jej fanki zachwycają się jej postami. Jeden z tych ostatnich jednak nie wzbudził u nich wielkiego entuzjazmu. Tym razem żona Roberta Lewandowskiego została skrytykowana przez internautki.

W jednym z najnowszych postów Lewandowska opisała swoją definicję kobiety. Napisała duży post, który ma pokazać, czym dla trenerki jest „bycie kobietą”. Jej wpis jest bardzo emocjonalny.

Kobietą być. To nie musieć już udowadniać, że jest się silną, wystarczająco dobrą, odpowiednio się zachowującą, bo się znalazło swój własny głos i tylko nim chce się mówić. To zamieniać marzenia w plany dlatego, że wierzy się już na tyle w siebie, że nie trzeba się ich bać. To zmienić sobie kolor włosów, bo ten właśnie na etapie jej życia najlepiej oddaje to, kim teraz jest. To przestać się bać lęku nie dlatego, że się go nie czuje, ale dlatego, że się poznało swoją wartość. To zamienić siłę z zaciśniętych pięści na taką, która emanuje spokojem z obecnych oczu. To walczyć nie z ludźmi ale z ludzkimi słabościami, podziwiać nie osoby ale idee, którym ci poświęcają swoje życie. To zamienić konieczność pójścia na trening na samorealizację w zdrowym i wysportowanym stylu życia, która nie musi, ale chce. To z życia dla siebie zacząć też żyć dla męża, dla córki, dla pracowników i odbiorców, by we wsparciu dawanemu innym odnajdywać własny potencjał. To nie rywalizować, ale współpracować, to nie chcieć dominować, ale słuchać i mówić, to nie brać tylko dla siebie, ale tworzyć tyle, by starczyło dla wszystkich – napisała Lewandowska.

Anna Lewandowska rzadko pozwala sobie na tak długie wypowiedzi. Tym razem jednak zdecydowała się na głębszą refleksję, która nie do końca przypadła do gustu internautom.

Kontrowersyjny post Anny Lewandowskiej
Fotografia: Instagram/Anna Lewandowska

Internauci zarzucają Lewandowskiej seksizm

Post Anny Lewandowskiej spotkał się z nieprzychylnym odbiorem ze strony internautów. Choć wielu jej fanom spodobał się wpis trenerki, zdarzyły się głosy, że jego wydźwięk jest bardzo seksistowski.

Całkiem mądry tekst, tylko trochę seksistowski – napisał jeden z internautów.

Nie można ludziom wciskać takich banialuków. Jeśli mówi w mediach, że nie ma opiekunki do swojej malutkiej niuni, to pokaż mi, ile Polek może iść do pracy z malutkim dzieckiem?

Wiele osób zwróciło uwagę, że post Lewandowskiej brzmi jak wypowiedź coacha Marka Grzesiaka. Internautom nie spodobało się również to, że słowa trenerki są budowane niepoprawnie, co ich zdaniem powinno być przez nią dokładnie sprawdzane.

Powiało stylistyką dr Grzesiaka. Niby nic w tym złego, ale jednak bardziej wiarygodna byłaby Pani, gdyby pisała wypowiedzi w swoim stylu. Tym bardziej, że sposób Pani wypowiadania się w mediach rażąco różni się od tego, co tu jest napisane.

Serio? Pani nie potrafi budować poprawnie zdań złożonych, przykro to się czyta. Proszę poczytać, podszkolić się z języka polskiego, bo wszyscy mają ubaw.

Nie można „bać się lęku”. Jeśli ma się ogromny zasięg, jeśli chodzi o odbiór postów, należy sprawdzać podstawową poprawność językową.

Ostatnio Anna Lewandowska żartowała ze swoich zdjęć sprzed lat, na których miała odmieniony kolor włosów. Być może to właśnie to stało się inspiracją do stworzenia motywacyjnego postu. Trzeba przyznać, że dawno żaden post Anny Lewandowskiej nie spotkał się z taką falą krytyki. Internauci zwrócili uwagę na wiele różnych rzeczy, które postanowili wytknąć trenerce.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów