Anna Lewandowska w "DD TVN" mówiła o Olimpiadach Specjalnych. Dorota Wellman jak zwykle zadała trafne pytanie

Paulina Szestowicka 23.09.2016
Anna Lewandowska
Fotografia: East News

Sportsmenka niedawno objęła stanowisko Prezesa Olimpiad Specjalnych. Nic dziwnego, że dziennikarka o to zapytała. 

Anna Lewandowska w "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o pracy Prezesa Olimpiad Specjalnych. Kiedy sportsmenka objęła to stanowisko w drugiej połowie czerwca 2016 roku, wiele osób się zastanawiało, czy pracę w Komitecie Krajowym będzie traktować jako coś poważnego, czy jedynie jako element budowania dobrego wizerunku. Prowadząca "DD TVN", Dorota Wellman zapytała wprost, czy Anna Lewandowska "będzie prezesem naprawdę, czy tylko malowanym".

Naprawdę. Ten, kto już mnie poznał, wie, jak działam. Wie, że nie jestem tylko twarzą - powiedziała sportsmenka. - To nie była decyzja z dnia na dzień. Musiałam to przemyśleć, ponieważ jest to odpowiedzialna funkcja. Od dwóch miesięcy jestem prezesem i od samego początku staram się jak najwięcej pomagać. 

Anna Lewandowska zwróciła uwagę, że w Polsce mało kto tak naprawdę wie, czym są Olimpiady Specjalne.

Od samego początku staram się podkreślać, że są trzy ruchy: igrzyska olimpijskie, paraolimpiada i olimpiady specjalne dla osób niepoełnosprawnych nie ruchowo, ale intelektualnie. To diametralna różnica, a cały czas w Polsce jest to mylone - powiedziała. - Jest wiele dycsyplin, uczestnicy mogą pokazać się z różnych stron. Kadra liczy około 80 uczestników, ale każdy z nich może wystąpić w różnych konkurencjach. 

Annie Lewandowskiej w "DD TVN" towarzyszył ambasador programu siatkarz, Andrzej Wrona. Razem ze sportsmenką przyznał, że emocje sportowców niepełnosprawnych intelektualnie nie są mniejsze, od tych, które przeżywają osoby w pełni sprawne. Każdy z nas od takich osób może brać przykład i czerpać większą radość ze sportu. Nigdy nie powinniśmy ich z góry oceniać, ponieważ jest to bardzo krzywdzące. Każdemu człowiekowi należy się szacunek i wsparcie.

Zobacz Annę Lewandowską w "DD TVN" 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów