Anna Czartoryska opowiedziała o tym, jakie miała objawy zakażenia koronawirusem. "Ból mięśni i zapalenie spojówek"

Julita Buczek 30.10.2020
anna czartoryska
Fotografia: VIPHOTO/East News

Anna Czartoryska w poruszającym wpisie postanowiła opowiedzieć, jak wyglądał u niej przebieg choroby.

W Polsce notuje się najwięcej zachorowań na COVID-19 od początku pandemii. Chorują nie tylko zwykli obywatele, ale także gwiazdy.

Jedną z nich jest Anna Czartoryska, która postanowiła odpowiedzieć o przebiegu choroby na swoim instagramowym koncie, jak się okazało, teraz jest już zdrowa.

Anna Czartoryska opowiada o przebiegu choroby

Populara aktorka na swoim instagramowym koncie postanowiła opisać, jak wyglądał przebieg COVID-19. Okazuje się, że aktorka nie wie, od kogo mogłaby się zarazić.

Jestem ozdrowieńcem! Nie wiem, gdzie złapałam koronawirusa, ale choroba zaczęła się od przeziębienia - za lekko się ubrałam przed wyjściem z domu, zmarzłam i pewnie tak sobie obniżyłam odporność. Przez kilka dni czułam się osłabiona, a potem straciłam węch i smak. Zero kaszlu, gorączki, duszności. Za to ból mięśni i zapalenie spojówek. W łóżku spędziłam dwa dni, a w pozostałe starałam się jak najwięcej być na świeżym powietrzu, w ogródku - napisała na samym początku Anna. 

Później Anna opisała fanom, że test musiała wykonać za własne pieniądze, a przebieg choroby przynajmniej w jej przypadku nie był aż tak dramatyczny.

Test zrobiłam prywatnie. Nigdy nie trafiłam na kwarantannę, nie skontaktował się ze mną sanepid, nie było u mnie policji. Izolację odbyłam dobrowolnie, byłam oczywiście w kontakcie z lekarzem pierwszego kontaktu i z osobami, z którymi widziałam się przed otrzymaniem wyniku. Michał i dzieci zdrowe (po testach). Piszę Wam o tym, bo w mediach można przeczytać dużo opisów dramatycznych przebiegów tej choroby, co niestety nie pomaga, gdy ją złapiesz - każde drapanie w gardle, lub inny, nawet lekki objaw powoduje lęk i ogromny stres. Nie znaczy to, że namawiam do tego, żeby tę chorobę bagatelizować. Chcę tylko dać trochę nadziei tym, którzy są dopiero na jej początku. Uważajcie na siebie, pijcie dużo wody, odpoczywajcie, nie nakręcajcie się złymi wiadomościami. Jeśli zaobserwujecie u siebie początek jakiejś infekcji - zostańcie w domu. Życzę Wam dużo zdrowia i wytrwałości. A do statystyk, w katergorii „wyzdrowieli”, możecie dopisać +1 - zakończyła swój wpis Czartoryska.

Nosisz maseczkę w przestrzeni publicznej?

Zobacz także: Kate i William szukają pracownika. Wiemy, ile można zarobić! Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów