Internauci hejtują Rubik za popieranie strajkujących nauczycieli: "Strajk bibliotekarzy czy sprzątaczek też będziesz popierać?!"

Anja Rubik
Fotografia: Instagram.com/anjarubik

Takich komentarzy raczej się nie spodziewała...

Anja Rubik już od dłuższego czasu angażuje się w sprawy społeczne. Top modelka bierze udział w inicjatywach prokobiecych i proekologicznych oraz wydała podręcznik do edukacji seksualnej.

Ale okazuje się, że na tym jej działalność się nie kończy. Tym razem Anja postanowiła zabrać głos w sprawie strajku polskich nauczycieli.

Internauci hejtują Anję Rubik za popieranie strajkujących nauczycieli

Anja Rubik zamieściła na Instagramie post, w którym poparła strajkujących nauczycieli. Wyznała, że od pedagogów zależy przyszłość naszych dzieci, dlatego tak ważne jest, aby byli oni godnie traktowani.

Top modelka podkreśliła, że pedagogom należą się wyższe wynagrodzenia:

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8. kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność!
Nauczycielki/nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/nauczycielka, który jest sfrustrowany, gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI! - napisała Rubik.

Większość internautów poparła Anję, jednak pod jej postem znalazły się też słowa krytyki:

Anju, zejdź na ziemię, aż tak źle to nie jest, to nie Somalia. Moje dwie siostry są nauczycielkami. Mają domy rodziny, dzieci i zapłacone rachunki, a i nawet na wakacje wyjeżdżają. Pracują po 5 godzin dziennie, więc bez łaski, że biorą pracę do domu. Dwa miesiące wakacji, święta, ferie, wiecznie lekcje skrócone, dni dyrektorskie, a większość pracy i tak odwalają rodzice w domu i korepetytorzy. Niech się wezmą za robotę, lenie! A strajk bibliotekarzy czy sprzątaczek też będziesz popierać? Wielu nauczycieli nie powinno mieć kontaktu z dziećmi, bo rujnują im psychikę i wiarę w siebie

A wy popieracie strajk nauczycieli?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów