Anja Rubik na okładce "The Times Magazine"! Opowiedziała o problemach Polaków

Malwina Wasilewska 10.06.2019
Anja Rubik
Fotografia: Instagram.com/anja_rubik

Piękna Polka nie zwalnia tempa!

Jeszcze niedawno Anja Rubik pochwaliła się sesją okładkową dla amerykańskiej edycji magazynu "Elle", a teraz została gwiazdą okładki "The Times Magazine" - sobotniego dodatku gazety "The Times". Polska top modelka udzieliła magazynowi wywiadu, w którym m.in. poruszyła temat edukacji seksualnej.

Anja Rubik na okładce "The Times Magazine"

Anja Rubik z roku na rok coraz bardziej angażuje w sprawy związane z edukacją seksualną, ekologią oraz walczy o prawa kobiet. Top modelka stara się nagłaśniać problemy polskiego społeczeństwa, czego najlepszym dowodem jest najnowszy wywiad dla "The Times Magazine".

Na łamach gazety krytykuje model wychowania w Polsce oraz brak odpowiedniej edukacji seksualnej w szkołach:

Pamiętam, że ciągle było zimno i ludzie nie byli zbyt sympatyczni. W Polsce dziecko słyszy: tego nie dotykaj, tego nie rób. To był sposób wychowywania dzieci w Europie Wschodniej. (...) W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany "przygotowaniem do życia w rodzinie". Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście. W dodatku zdaniem autorów homoseksualizm jest przedstawiany jako choroba, a masturbacja jest znakiem niedojrzałości - wyznała.

Anja wspomniała też o braku tolerancji dla homoseksualistów:

W Warszawie i Krakowie niebycie heteroseksualnym nastolatkiem nie jest takie straszne. Ale jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na "leczenie" zamiast cię zaakceptować - czytamy.

W rozmowie modelka poruszyła też kilka innych tematów. M.in. zdradziła, że jest teraz w nowym związku.

Niektóre gwiazdy są obecne w polskim show-biznesie od lat! Zobaczcie, jak oni się zmienili.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów