Anja Rubik i Karolina Korwin Piotrowska oburzone zmianami w prawie. Wystosowały ważny apel

Anja Rubik oburzona zmianami w prawie.
Fotografia: Rex Features/East News

Anja Rubik i Karolina Korwin Piotrowska są oburzone zaproponowanymi zmianami w prawie. Sejm będzie obradować nad projektem już 15 października.

Anja Rubik w ostatnim czasie głośno promowała swoją książkę "SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie". Modelka zainteresowała się tematem edukacji seksualnej, która jej zdaniem jest w Polsce na zdecydowanie zbyt niskim poziomie. Brak świadomości młodzieży na tematy dotyczące ich ciała sprawia, że są bardziej podatne na czyhające niebezpieczeństwa, takie jak nieplanowane ciąże, pedofilia czy choroby przenoszone drogą płciową.

Anja Rubik i Karolina Korwin Piotrowska apelują do Polaków

Temat edukacji seksualnej porusza również w mediach społecznościowych Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka angażuje się politycznie i społecznie. Zarówno ją, jak i Anję Rubik oburzył projekt, nad którym będzie obradować Sejm tuż po wyborach parlamentarnych.

Chcecie takiej POLSKI? Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem. Sejm zacznie nad nim pracę tuż po wyborach. Nowe regulacje dotknęłyby wszystkich tych, którzy w związku z pracą edukują o seksie i seksualności ludzi poniżej 18. roku życia. (Pamiętajmy! Wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa!) W praktyce oznacza to, że wszystkie osoby zajmujące się edukacją seksualną wśród młodych miałyby być zagrożone karą więzienia - opisuje sytuację Anja Rubik pod zdjęciem w mediach społecznościowych.

Następnie modelka zaapelowała, aby wszyscy zainteresowani tematem poszli w tym roku na wybory.

Głosujmy tak, by do tego NIE doszło! Zacznijcie wszystkich wokół siebie namawiać, by poszli na wybory! Sąsiadów! Rodzinę! Jest to bardzo ważne! Nie dopuśćmy do tego! JEST TO W NASZYCH RĘKACH! Wybory już za 11 DNI! OD NAS i TEGO, czy zagłosujemy wszytko zależy. Niestety frekwencja jest u NAS niska - ZMIEŃMY TO! 13-tego października bez lenistwa - kończy wpis Anja Rubik.

Projekt oburzył wiele innych gwiazd, dziennikarzy i publicystów. Karolina Korwin Piotrowska również udostępniła wpis na ten temat na Instagramie.

15.10 głosują. 13.10 wybory - podsumowała krótko, ale dobitnie.

Komentarzem pod postem Anji Rubik podzieliła się także Kinga Rusin.

Anja, za to co zrobiłaś w normalnych warunkach dostałabyś odznaczenie państwowe. Jeżeli ta ustawa przejdzie, „w uznaniu zasług” dostaniesz 3 lata więzienia! Dokąd zmierzamy....? - pyta prezenterka TVN.

Co sądzicie o możliwości wprowadzenia takich regulacji w Kodeksie karnym?

Zobacz także: Anja Rubik o swoich pierwszych doświadczeniach seksualnych: "Zaczęłam w wieku 7-8 lat"

Sprawdź w naszym quizie, co mówi o tobie twoja bielizna! Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Co mówi o tobie twoja bielizna?
Rozwiąż quiz

Co mówi o tobie twoja bielizna?

Co mówi o tobie twoja bielizna?

1. Jaki kolor ma bielizna, którą masz dziś na sobie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów