Anja Rubik, Kinga Rusin i Pola Lis protestowały pod Sejmem. "Dzieci muszą wiedzieć, co to jest zły dotyk"

Anja Rubik protestowała pod Sejmem.
Fotografia: Piotr Molecki/East News

Anja Rubik, Kinga Rusin i inne polskie gwiazdy pojawiły się na proteście przeciwko ustawie zakazującej edukacji seksualnej. Celebryci są oburzeni tym, co próbują wprowadzić politycy partii rządzącej.

Anja Rubik oraz Kinga Rusin pojawiły się na proteście pod Sejmem. Ogólnopolski strajk przeciwko ustawie zakazującej edukacji seksualnej zrzeszył liczne grono uczestników, w tym także celebrytów. Gwiazdy walczą o to, by dzieci w Polsce były świadome własnego ciała i orientacji oraz mogły się bronić, gdy ktoś próbuje naruszyć ich granice.

Anja Rubik i Kinga Rusin protestowały w Warszawie

Modelka Anja Rubik od dłuższego czasu jest zaangażowana w promocję edukacji seksualnej. We współpracy ze specjalistami, psychologami oraz lekarzami stworzyła książkę "SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie". Gwiazda uważa, że w Polsce edukacja na temat seksualności jest na bardzo niskim poziomie i potrzebne są natychmiastowe zmiany w tej kwestii. Niestety, rozpatrywana przez Sejm ustawa jest całkowitym przeciwieństwem tego, o co walczy Anja Rubik.

Dziennikarka Kinga Rusin również angażuje się w walkę o lepszy dostęp do edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży. Gwiazda opublikowała w środę obszerny wpis na Instagramie, w którym zapowiada swoje uczestnictwo w proteście pod Sejmem.

Będziemy dziś, z moją córką Polą @polciaxx o 17:30 protestować pod Sejmem! Rządzący chcą poprzeć obywatelski projekt ustawy uniemożliwiającej jakąkolwiek edukację seksualną i karzącą edukatorów nawet 5 latami więzienia! Zgodnie z nią do więzienia mogłaby trafić @anja_rubik i wszyscy którzy czynnie poparli jej @sexedpl występując w edukacyjnych akcjach, ale także wykwalifikowani edukatorzy z @grupaponton, dzięki którym temat seksu i seksualności przestał być wstydliwym tabu. Jeżeli ta ustawa przejdzie, będziemy mieli wysyp tragedii, niechcianych ciąż, nielegalnych aborcji, niezrozumienia, samobójstw, depresji. Tylko mądra edukacja seksualna uchroni przed zagrożeniami, przed pedofilią - napisała gwiazda.

Kinga Rusin podkreśla, że wiedza o seksualności i świadomość własnego ciała może uchronić dzieci przed wieloma zagrożeniami.

Dzieci muszą wiedzieć, co to jest zły dotyk, jak się przed nim bronić i kogo informować, jeżeli zachowanie osoby dorosłej naruszy ich godność i nietykalność! Dzieci i młodzież muszą dowiedzieć się o chorobach przenoszonych drogą płciową i o tym jak się przed nimi zabezpieczać. W końcu muszą wiedzieć, jak odróżnić pożądanie od miłości, kiedy można bezpiecznie rozpocząć współżycie, i że seks nie służy wyłącznie prokreacji, ale na pewno nie powinien być narzędziem opresji i nacisku, nie może służyć zaspokajaniu żądzy tylko jednej strony, że musi być na niego obopólna zgoda i obie strony powinny czerpać z niego radość i satysfakcję - kończy swój wpis dziennikarka.

Anja Rubik zdecydowała się na odważną wypowiedź już podczas samego protestu pod Sejmem.

Ja się nie poddam. Ja się nie boję. Ten temat już nawet wykracza poza temat edukacji seksualnej. (...) Żadna władza polityczna nie może nam odebrać prawa do edukacji. Prawa o to, by dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Edukacja seksualna nie jest deprawacją. Deprawacją jest pozbawienie młodych ludzi informacji i wiedzy na temat ich ciała, emocji, miłości i seksualności - skierowała swoje słowa do zebranego tłumu.

Popieracie takie działanie gwiazd?

Zobacz także: Kinga Rusin boi się o Anję Rubik. "Jeżeli ta ustawa przejdzie, dostaniesz trzy lata więzienia!"

Którą ikoną mody jesteś? Sprawdź koniecznie w naszym quizie!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów