Media nieustannie wypatrują ciąży u Aniston i dochodzą, czemu nie chce mieć dzieci. W końcu im odpowiedziała

Anna Respondek 16.08.2017
Jennifer Aniston
Fotografia: ONS

Jennifer Aniston jest szczęśliwa i spełniona. I ma dość dyskusji na temat jej bezdzietności czy wyglądu. 

Niedawno Jennifer Aniston obchodziła drugą rocznicę ślubu z Justinem Theroux. Zarówno w życiu prywatnym aktorki, jak i zawodowym dzieje się bardzo dobrze. Niedługo rozpoczną się pracę nad nowym serialem, w którym artystka wystąpi z Reese Witherspoon. Produkcja będzie opowiadała o kulisach programów śniadaniowych.

Wkrótce po ślubie z Justinem Aniston magazyn "People" przyznał jej tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Wykorzystała tą okazję, aby wypowiedzieć się na temat nacisku, jaki media i opinia publiczna wywierają na kobiety w sprawie posiadania dzieci. Odniosła się również do wszelkich "rewelacji" na jej temat, jakie pojawiają się w prasie, radiu i telewizji. 

Wyśmiewano mój stan małżeński. Śmiano się gdy się rozwodziłam, wyśmiewano brak partnera. Wyśmiewano moje sutki. Naszło mnie pytanie: Dlaczego patrzymy na kobiety tak bezwzględnie oceniającym okiem? Dlaczego tego słuchamy? Pomyślałam: Pracowałam tak ciężko na to życie i karierę tylko po to, żeby zostać sprowadzoną do smutnego, bezdzietnego człowieka - pisała wtedy artystka. 

Aniston w ostatnim wywiadzie dla "Vogue" postanowiła odnieść się do słów sprzed roku. Ze smutkiem stwierdziła jednak, że nic się nie zmieniło, ponieważ według niej "plotkarskie gazety postrzegają ludzkie ciało jako kategorię oceny".

Nie sądzę, żeby było jakkolwiek lepiej. Myślę, że problemem jest to, że tabloidy i sekcje plotkarskie biorą ludzkie ciało i robią z niego kategorię oceny. Ośmieszają albo ze względu na tuszę, albo ciało, albo fakt nieposiadania dzieci. Ludzie mają jakąś dziwną obsesję i nie rozumiem, dlaczego mają potrzebę, żeby wybierać tych pracujących dla ich rozrywki po to, żeby ich krytykować i dręczyć. Dlaczego uczymy tego młode kobiety? To bardzo niszczy. W końcu poczułam, że to musi się skończyć! Nie mogłam już słuchać tych historii o tym, czy jestem w ciąży, czy nie jestem. 

Według aktorki, to, że jest osobą publiczną, znaną, nie daje nikomu prawa do oceniania jej, gdyż nikt tak naprawdę nie wie, co się dzieje w życiu prywatnym "gwiazd" i jak to na nie wpływa. Przez ostatni rok artystka stała się dużo silniejsza. Jak sama przyznaje pogodziła się z losem i "przesunęła perspektywę".

W swojej głowie przesunęłam już perspektywę, więc kogo to ku*wa obchodzi! Jeśli idziesz się przejść z odsłoniętymi sutkami, albo twój brzuch jest wzdęty, albo nie masz wymarzonej wagi - jesteś idealna niezależnie od wszystkiego, niezależnie, gdzie jesteś i kogo to w ogóle obchodzi! Musisz wyciszyć ten jazgot, z którym sama sobie poradziłam, bo po prostu wiem, że jestem szczęśliwa, zdrowa i robię wszystko, żeby być dobrą dla świata i ludzi, z którymi pracuję. Ale to trudne. To coś, od czego ludzie są uzależnieni: obleśne historyjki. Może magazyny plotkarskie padną pewnego dnia. Kto by pomyślał, że Donald Trump będzie prezydentem USA? Ja już niczego nie potrafię przewidzieć - wyznała Aniston.

A Wy, jak myślicie, Aniston ma rację? Kierują nami stereotypy?

giphy-downsized (60)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów