Ania Wyszkoni po raz pierwszy opowiedziała o walce z rakiem: "Myśli są tragiczne: Co będzie dalej? Czy będę dalej?"

Paulina Szestowicka 07.11.2016
Ania Wyszkoni
Fotografia: ONS

Piosenkarka opowiedziała o trudnych chwilach w piosence "Oszukać los". Naprawdę, trudno się nie wzruszyć.

Ania Wyszkoni z zespołem wykonała piosenkę "Oszukać los" w programie "Dzień Dobry TVN". Koncert poprzedził wywiad, który przeprowadzili Magda Mołek i Marcin Meller. Wokalistka w rozmowie z nimi powiedziała, że słowa do utworu napisała w trakcie walki z rakiem tarczycy. 

Właściwie melodia powstała dużo wcześniej i tak sobie czekała. Od kiedy ją usłyszałam, wiedziałam, że ten utwór znajdzie się na mojej płycie - powiedziała piosenkarka w "DD TVN". - Musiał przyjść przełomowy moment w moim życiu, żeby powstały słowa, które dodadzą tej piosence jeszcze większej magii, czaru i siły. 

Ania Wyszkoni
Fotografia: ONS

Ania Wyszkoni

Przypadkowa sekunda

Ania Wyszkoni nie ukrywała, że jeszcze kilka tygodni nie potrafiłaby powiedzieć chociażby zdania na temat walki z chorobą. Jednak teraz, kiedy jest już zdrowa, potrafi cofnąć się pamięcią i wyrzucić z siebie strach i lęk, które czuła chwile po zdiagnozowaniu raka. 

Zdarza się czasami w życiu tak, że coś planujesz, zdaje ci się, że jest fajnie i nagle jedna sekunda wszystko zmienia - stwierdziła. - Tak naprawdę przypadkowa sekunda, bo poszłam kiedyś na badania, rutynowe właściwie, mimo że czułam podświadomie, że coś jest nie tak. Lekarz postanowił zbadać mi tarczycę. Okazało się, że na tarczycy mam złośliwego guza i to był dla mnie totalny szok. Wiadomo, taka diagnoza… Pierwsze myśli są tragiczne: Co będzie dalej? Czy będę dalej? I to była taka pierwsza walka, która stoczyła się w mojej głowie. A później ta świadomość, że po operacji mogę nie wrócić do śpiewania. 

Na szczęście guz został wykryty wcześnie, więc udało się go wyleczyć. Oczywiście, Ani Wyszkoni towarzyszyła ogromna obawa, że już nie wróci do śpiewania. Teraz się śmieje, że gdyby leczenie się nie powiodło, założyłaby kwiaciarnię. Na szczęście piosenkarka szybko wróciła do śpiewania. Jednak pierwsze koncerty po leczeniu były dla niej nie tylko wyzwaniem fizycznym, ale i psychicznym.

Oczywiście, miała wsparcie w rodzinie i przyjaciołach, ale na przykład na wczesnym etapie leczenia musiała oszukać syna, któremu powiedziała, że to nie jest rak tylko guz. Jej córka nie chciała wychodzić ze szpitala, tylko cały czas towarzyszyć mamie przy łóżku. Takie doświadczenia nie są łatwe i zostawiają ślad na psychice najsilniejszych osób.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów