Aneta Kręglicka 30 lat temu została Miss World. Przypominamy ten dzień

Sandra Banach 22.11.2019
Aneta Kręglicka
Fotografia: EastNews/ArturZawadzki

22 listopada 1989 roku Aneta Kręglicka zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety świata. Jest jedyną Polką, której udało się tego dokonać.

Pierwszy sukces w konkursach piękności Aneta Kręglicka odniosła w lipcu 1989 roku. Została okrzyknięta wtedy najpiękniejszą Polką. Z tym tytułem wyjechała do Tokio na konkurs Miss International, gdzie została I wicemiss. Swój największy sukces świętowała z kolei 22 listopada 1989 roku w Hongkong. Tam Aneta nałożyła koronę Miss Świata.

Aneta Kręglicka 30 lat temu została Miss World

Aneta Kręglicka to jak dotąd jedyna Polka, która zdobyła tytuł Miss World. W wywiadzie dla „Dzień dobry TVN” wyznała, że bliscy namówili ją do wzięcia udziału w konkursie.

Mój tato zaczął ze mną rozmawiać na ten temat. Powiedział: słuchaj córeczko, jesteś mądrą, rozsądną dziewczyną. To może być przygoda twojego życia. Spróbuj! Jeśli nie będzie ci coś odpowiadało, to po prostu z tego zrezygnujesz. Wydaje mi się, że powinnaś wziąć w tym udział. Dopiero jego słowa uruchomiły u mnie myślenie, że a może.

Aneta opowiedziała także, że po przebyciu do Hongkongu podeszła do niej Miss Argentyny, która stwierdziła, że to Polka wygra konkurs.

Miałam taką bardzo ciekawą przygodę. Tuż po przyjeździe do Hongkongu podeszła do mnie Miss Argentyny i powiedziała, że jej babcia ma prorocze sny i (...) śniło jej się, że wygra dziewczyna z bloku wschodniego. I jak mnie zobaczyła podczas tego zgrupowania powiedziała: wydaje mi się, że będziesz to ty.

Zobaczcie, jak Aneta prezentowała się na gali Miss World w 1989 roku.

Zobacz także: Uczestniczka "Tańca z gwiazdami" jest ciężko chora. "Wstydziłam się tego, co mnie spotkało"

Weź udział w naszym quizie i sprawdź swoją wiedze geograficzną. Powodzenia!

Stolice świata - nauka na globusie
Rozwiąż quiz

Czy znasz stolice państw świata? QUIZ nie tylko dla geografów i podróżników

Stolice świata - nauka na globusie

1. Które państwo nie ma oficjalnej stolicy?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów