Analitycy Facebooka pokazali różnice między właścicielami psów i kotów

Paulina Szestowicka 10.08.2016
Psy i koty na Facebooku
Fotografia: East News

Dokładnie przyjrzeli się tym, co lubią i jak zachowują się w mediach społecznościowych te dwie grupy osób. 

Specjaliści zajmujący się analizą danych na Facebooku, postanowili bacznie przyjrzeć się właścicielom psów i kotów. Chcieli oni sprawdzić, czy czasami skrajnie różne charaktery psiarzy i kociarzy mają rzeczywiste przełożenie na ich zachowania w mediach społecznościowych. Okazało się, że nastroje przedstawicieli obu grup oraz to, co publikują na swoich profilach, często idzie w parze z charakterem ich ulubionych pupili. 

Analitycy z Facebooka zauważyli, właściciele kotów bywają rzadziej uśmiechnięci, częściej zmęczeni i zdenerwowani. Natomiast psiarze o wiele częściej wyrażają podekscytowanie, zwykle są też dumni z własnych osiągnięć i znacznie częściej czują się po prostu szczęśliwi. Oprócz nastrojów, przyjrzano się również relacjom, jakie tworzą właściciele zwierząt. Zauważono, że kociarzy chętniej zapraszamy na wydarzenia kulturalne i sportowe. Z kolei psiarzy bardziej chcemy mieć w gronie znajomych - mają oni średnio o 26 znajomych więcej niż kociarze. 

Nasze zwierzęta mówią za nas

Co ciekawe, już wcześniej przeprowadzano wiele podobnych badań, które miały wykazać nie tylko różnice między psiarzami i kociarzami, ale też podobieństwo ludzi do ich pupili. Te opublikowane na Huffingtonpost.com wskazują, że osoby posiadające psy są bardziej towarzyskie, milsze i mają więcej energii. Psiarze także lepiej przystosowują się do obowiązujących zasad i łatwiej się socjalizują. Natomiast portal Livescience.com pokazał z kolei, że ci, którzy preferują koty są, nonkonformistami, mają bardziej otwarte umysły i dlatego lubią sztukę. 

Takie badania zachęcają do pewnych przemyśleń, nie mają jednak na celu szufladkowania ludzi lub przyklejania im konkretnych etykietek. Każdy wniosek można zakwestionować, a na wytoczony argument skierować kontrargument. Obie grupy, czy to psiarze, czy kociarze. szukają w życiu czegoś innego i na różne rzeczy zwracają uwagę. Ciekawe jest jednak to, czy to zwierzęta upodobniają się do nas, czy może jednak my do nich. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że czworonoga wybieramy podświadomie, dlatego tak często jego i nasze cechy charakteru są bardzo podobne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów