Amerykańska organizacja apeluje o to, aby Kate i William nie mieli więcej dzieci. Powód mocno absurdalny

Katarzyna Leszczyńska 31.10.2017
Księżna Kate i książę William
Fotografia: EAST NEWS

Czy to nie przesada?

Ciąża i przychodzenie na świat dzieci jest czymś, co zazwyczaj powoduje radość. Podczas, gdy cały świat cieszył się z informacji, że książę William i księżna Kate spodziewają się trzeciego dziecka, nie wszyscy podzielali ten entuzjazm. Brytyjskie media donoszą, że przedstawiciele organizacji Having Kids, która zajmuje się obroną praw dzieci, nie są pocieszeni tym, że wkrótce na świat ma przyjść nowy członek rodziny królewskiej.

Organizacja Having Kids znana jest z tego, że promuje nieliczne rodziny. Wszystko w celu ochrony środowiska. Podczas, gdy poszczególne kraje martwią się o niż demograficzny, organizacja stara się dbać o to, żeby nasz glob nie był przeludniony. W tym celu apeluje do rodzin o to, żeby nie przesadzały z ilością dzieci. W związku z tym, że Kate i William są osobami publicznymi, Anne Green, dyrektor zarządzająca Having Kids, postanowiła wystosować oficjalny list do pary książęcej. Wyjaśniła w nim, dlaczego nie powinni mieć więcej dzieci.

Rodzice powinni zrezygnować z posiadania kolejnych dzieci, by zachować naturalne zasoby. Powinniśmy zadbać o to, żeby żyć w zdrowym, bezpiecznym i bardziej zielonym otoczeniu. (…) Decydując się na małą rodzinę, mamy szansę rozwiązać największe problemy humanitarne, tj. ochrona praw dziecka, nierówności społeczne czy degradacja środowiska – napisała.

Having Kids wyraźnie nie pochwala informacji o kolejnej ciąży księżny Kate, która w ten sposób daje społeczeństwu ich zdaniem zły przykład do naśladowania. Okazało się, że słowa dyrektor organizacji oburzyły internautów, którzy uważają, że liczba dzieci zależy od każdego rodzica i nikt nie ma prawa w to ingerować. Cały świat z zapartym tchem śledzi kolejne informacje dotyczące ciąży i rodziny królewskiej. Zgadzacie się ze zdaniem organizacji?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów