Amerykańska dziennikarka cierpi na rzadką odmianę nowotworu. Przypadek dotyczy jednej na tysiąc ciąż

Amerykańska dziennikarka Michelle Velez choruje na raka.
Fotografia: Instagram/michellenews3lv

Amerykańska dziennikarka i prezenterka Michelle Velez choruje na złośliwy nowotwór. Opowiedziała fanom o trudnym leczeniu.

Michelle Velez, amerykańska dziennikarka i prezenterka, opowiedziała fanom o walce z rzadko spotykaną odmianą nowotworu. Guz powstał w wyniku komplikacji podczas ciąży. Gwiazda walczy o życie i musi poddać się agresywnej chemioterapii.

Dziennikarka Michelle Velez cierpi na rzadko spotykanego raka

Michelle o swojej walce opowiedziała fanom na Instagramie. Jej historia przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie. Nowotwór, na który zachorowała, jest niezwykle rzadki. Powstaje w wyniku powikłań podczas ciąży i dotyka jedną na tysiąc ciężarnych kobiet.

Zdiagnozowano u mnie rzadką postać raka, spowodowaną nieprawidłową ciążą (...) Jest to bardzo skomplikowane, więc postaram się jak najprościej wam to wytłumaczyć - zaczęła swój wpis Michelle.

Dziennikarka tłumaczy, że choć ciąża nie była żywotna i płód się nie uformował, to nie doszło do poronienia. Zamiast tego komórki dalej się rozrastały, tworząc tkanki inwazyjne.

W niektórych bardzo rzadkich przypadkach tkanka może przekształcić się w nowotwór i rozprzestrzenić się na inne narządy. To mi się przydarzyło. Bez konkretnego powodu… po prostu głupie szczęście - kontynuowała swoją historię.

Na szczęście odmiana nowotworu dziennikarki jest uleczalna. Velez poddała się agresywnej chemioterapii, aby ratować własne życie.

Moi lekarze wierzą, że z tego wyjdę. Jestem im bardzo wdzięczna i właśnie na tym się teraz skupiam (...) Prawdopodobnie stracę włosy i doświadczę innych skutków ubocznych chemii, ale to wszystko jest tymczasowe. Przeszłam już przez dwa pierwsze zabiegi w tym tygodniu. Ich całkowita liczba zależy od tego, ile czasu będzie potrzebne, aby tkanki zniknęły.

Fani wspierają dziennikarkę i w komentarzach życzą jej szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Zobacz także: Malwina Wędzikowska walczyła o życie. Wyznała, że ciężko zachorowała

Jak dobrze znasz te najbardziej popularne filmy? Koniecznie sprawdź swoją wiedzę!

Quiz: filmy wszech czasów
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy wszech czasów? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów..

Quiz: filmy wszech czasów

1. Czy głównemu bohaterowi filmu "Skazani na Shawshank" udaje się zbiec z więzienia?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów