Amerykańska artystka maluje nagie ciała tak, że wtapiają się w krajobraz

Redakcja 03.04.2017
Trina Merry
Fotografia: www.instagram.com/trinamerry

Aby dojrzeć na tych zdjęciach człowieka, trzeba solidnie wytężyć wzrok.

Trina Merry jest artystką z Nowego Jorku. Od 10 lat zajmuje się malowaniem ludzkich ciał w taki sposób, żeby wtapiały się w krajobraz.

Jej przygoda z tym rodzajem sztuki zaczęła się na koncercie rockowym, kiedy koleżanka namówiła ją do tego, żeby stanęła na scenie i pozwoliła pomalować swoje ciało. Przedtem planowała zająć się kinematografią, studiowała film na uniwersytecie Azusa w Kalifornii. Teraz ma 37 lat i body painting jest jej głównym zajęciem, dzięki któremu się utrzymuje.

Dekadę i tysiące pomalowanych ciał później, Trina poprzez swoją sztukę stawia twarz wizerunkowi ciała, wolności, konsumpcjonizmowi i technologii. Topi lody pomiędzy tym, co jest stałe, a tym, co przemija. Używając ciała jako medium, wciąga odbiorcę w intymną pracę, która transformuje w oczach widza i uczestnika – czytamy na stronie TrinaMerryArtist.com.

Artystka ma na koncie pięć projektów, które odbiły się szerokim echem wśród fanów body paintingu i kamuflażu. W 2015 roku stworzyła cykl dzieł "Human Motorcycle Project". Pomalowane farbą nagie ciała tworzyły samochody i motocykle.

Jej najnowsze prace inspirowane są najsłynniejszymi zabytkami na świecie. Trina Merry maluje jedno ciało przez około 3 godziny. Od 2010 roku Trina Merry zorganizowała około 20 wystaw, jej pracę do do 2017 roku ceniono siedmioma międzynarodowymi nagrodami.

Zobacz prace Triny Merry 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów