Alicia Keys zabroniła oglądać synom znaną baśń, ponieważ promuje seksistowskie zachowania

Paulina Szestowicka 12.11.2016
Alicia Keys
Fotografia: ONS

Wokalistka nie chce, żeby mieli złe wzorce. Jest feministką i chce, żeby jej synowie, wiedzieli jakie wartości się z tym wiążą. 

Alicia Keys w maju 2016 roku rozpoczęła akcję #nomakeup, następnie namawiała kobiety do znalezienia wewnętrznej siły, która pomoże im nie ulegać sztucznie kreowanym wzorcom, a teraz (w końcu!) przypomniała nam o swoim ogromnym talencie i wróciła z nowym albumem "Here".

Wygląda jednak na to, że nawet w trakcie promocji nowego materiału muzycznego, nie chce rezygnować z nagłaśniania feministycznych wartości. W jej przypadku twórczość i poglądy muszą się przeplatać, dlatego w wywiadach, których udzieliła magazynom "Elle" i "The Edit", nawiązała do praw kobiet. Co ważne, w przypadku obu czasopism, zdjęcie piosenkarki ozdobiło okładkę - oczywiście pozowała ona zupełnie bez makijażu.  

Według definicji, feminizm jest "obroną praw kobiet na płaszczyźnie politycznej, ekonimicznej i społecznej". Jeżeli się jej trzymamy to jestem feministką, a jeżeli ktoś nie chce się pod tym podpisać - jest szalony. Przecież chodzi o poczucie własnej wartości i cieszenie się kobiecością - wytłumaczyła w rozmowie z dziennikarką brytyjskiej edycji "Elle".

Natomiast w wywiadzie dla "The Edit", zwróciła uwagę, że nawet w takiej bajcie jak "Królewna Śnieżka" są seksistowskie treści, które nie powinny mieć miejsca w produkcjach dla dzieci. Dlatego jej synowie nie oglądają tej baśni - Alicia Keys nie chce, żeby dorastając, mieli przedstawiony nieprawidłowy wzorzec zachowań. 

Nie podoba mi się, kiedy moi synowie oglądają "Królewnę Śnieżkę". Bajka jest seksistowska i wroga kobietom - Śnieżka sprząta dla siedmiu krasnoludków. Nie ma nic złego w tym, że niektóre kobiety decydują się na pracę w domu. Chodzi o sposób, w jaki się o tym mówi - wytłumaczyła redaktorowi czasopisma "The Edit". 

Alicia Keys ma dwóch synów. Egypt Daoud Dean ma 6 lat, a Genesis Ali Dean 2 lata. Ojcem chłopców jest Swizz Beatz, który jest mężem wokalistki od lipca 2010 roku. Pod koniec wakacji 2016 media zachodnie informowały, że Alicia Keys prawdopodobnie jest w trzeciej ciąży, jednak artystka nie potwierdziła tych doniesień.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów