Alicia Keys rok temu zrezygnowała z makijażu. Nauczyło jej to jednej rzeczy

Emilia Klima 31.05.2017
Alicia Keys
Fotografia: ONS

Wokalistka podsumowuje rok bez noszenia makijażu. Twierdzi, że przez ten czas wiele się o sobie dowiedziała i nauczyła. 

Alicia Keys wywołała niemałe zamieszanie, kiedy rok temu napisała głośny już esej, w którym ogłosiła, że zamierza przestać się malować. W odezwie o wymownym tytule "Czas się odsłonić" namawiała kobiety, by przestały ukrywać "swoje prawdziwe ja" pod toną makijażu. Artystkę do takiego posunięcia zainspirowała praca nad nową płytą, a konkretnie sesją okładkową.

Piosenkarka przyszła na nią tuż po treningu na siłowni, a fotografka zachwycona jej "surowym" wyglądem zaproponowała, by zrobić zdjęcia w takiej właśnie naturalnej odsłonie. Mimo początkowym obaw, taki pomysł spodobał się Keys na tyle, że postanowiła całkowicie zmienić swoje życie.

Poczułam się silna, ponieważ moją pierwotną intencją była samorealizacja. Pragnę słuchać siebie, burzyć mury, które budowałam przez te lata, chcę dążyć do celu i być sobą! Nie chcę się więcej zakrywać. Nie chcę zakrywać twarzy, ani umysłu, ani duszy, swoich myśli, marzeń, zmagań i emocji. Niczego - ogłosiła.

Alicia Keys
Fotografia: Instagram.com/aliciakeys

Alicia Keys bez makijażu 

Wokalistka, mimo tak wyraźnej deklaracji, wielokrotnie musiała później tłumaczyć się ze swojego postanowienia. Każde jej pokazanie się na czerwonym dywanie czy w telewizji bez makijażu nadal było głośno komentowane w mediach, a czasem krytykowane. Artystka nie przejmowała się jednak nieprzychylnymi komentarzami i wytrwała w promowaniu ideologii #nomakeup. W rozmowie z portalem Harpersbaazar.com podsumowała rok bez noszenia makijażu i przyznała, że niczego z tego okresu nie żałuje.

To była naprawdę świetne doświadczenie. Sporo się przez ten czas nauczyłam, przede wszystkiem tego, że nie musimy nakładać na siebie żadnych ograniczeń. Naprawdę żadnych. Nie musimy starać się być kimś, kim wydaje nam się, że powinniśmy. Możemy żyć w zgodzie z sobą. Ja ciągle jestem na etapie eksploracji, szukam dla siebie ścieżki, ciągle uczę się, jak czuć się pewnie i dobrze w swojej skórze - powiedziała.

Myślicie, że Alicia już nigdy nie zmieni zdania i nie zacznie się na powrót malować? ;-) 

Alicia Keys
Fotografia: Instagram.com/aliciakeys
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów