Alicia Keys jest konsekwentna. Na BET Awards nie miała ani grama makijażu

Paulina Szestowicka 28.06.2016
Alicja Keys bez makijażu
Fotografia: ONS

Jednak nie zawsze stawiała na naturalność. Nie tak dawno wyglądała zupełnie inaczej. 

Alicia Keys kilka tygodni temu powiedziała, że rezygnuje z makijażu. Oczywiście słowa dotrzymała.

Na gali BET Awards w tłumie wystylizowanych gwiazd w pełnym makijażu wyróżniała się właśnie ona, w modnym kombinezonie, błyszczącym turbanie i oczywiście zupełnie naturalna. Alicia Keys pokazała, że bycie sobą jest ważne nie tylko na co dzień, czy na planie teledysku (gdzie może być to uznane za element kreacji), ale też w miejscach, gdzie mało kto pozwala sobie choć na odrobinę swobody. 

Alicja Keys dokładnie 31 maja 2016 napisała esej dla portalu Lennyletter.com. Przyznała w nim, że przez wiele lat żyła żyła nie dla siebie, a dla innych - pełny makijaż na scenie i na ważnych imprezach był tym, czego jej zdaniem oczekiwali menadżerzy, fani i koniec końców też najbliżsi. Dbanie o wizerunek, którego tak naprawdę nigdy nie czuła, sprawiło, że zagubiła się w tym, co jest dla niej najważniejsze - muzyce. Postanowiła, że skoro jej kompozycje mają być prawdziwe, one sama też powinna to sobą reprezentować. 

My, kobiety, myślimy, że musimy zadowolić wszystkich. Upewniamy się, czy inni czują się dobrze, a nie dbamy o własne samopoczucie. Chcę przekazać innym kobietom, ze mają prawo mówić nie. Z jednej strony słyszymy, że trzeba być sobą. Ale ciężko być prawdziwą, najszczerszą wersją siebie, kiedy czujemy, że społeczeństwo odbiera to jako słabość. Nie tak dawno bałam się wyjść z domu bez makijażu. Teraz nie muszę już nic ukrywać.

Kolejnym krokiem była sesja zdjęciowa do nowego albumu. Fotografka nie odpuściła gwieździe, którą spotkała kilka minut przed planowanymi zdjęciami. Alicja była wtedy nieumalowana i zmęczona po intensywnym treningu na siłowni. Jednak uległa namowom i tak powstało zdjęcie, które teraz jest symbolem akcji #noMakeUp. Co ciekawe, trend na bycie naturalną szybko podłapały nie tylko fanki Keys, ale też inne gwiazdy i kobiety, które trafiły na hashtag projektu w mediach społecznościowych. 

Zobacz też: 12 sposobów na dobry wygląd bez makijażu

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów