Alice Walton okrzyknięta najbogatszą kobietą świata. Kim ona jest?

Martyna Wojciechowska 07.03.2018
Alice Walton najbogatszą kobietą świata
Fotografia: Instagram.com/billionairesworldwide

Ta suma zwala z nóg.

Amerykański „Forbes” ogłosił listę najbogatszych kobiet świata 2018 roku. Jak się okazuje, zaszczytne pierwsze miejsce przypadło tym razem Alice Walton, córce założyciela sieci Walmart, Sama Waltona. Przypomnijmy, że dotychczas pierwsze miejsce w rankingu zajmowała Lilliane Bettencourt - właścicielka imperium kosmetycznego L'Oreal, która zmarła we wrześniu 2017 roku.

Zobacz także: Polacy są coraz bogatsi i będą jeszcze bardziej. Buty za mniej niż tysiąc złotych to nie luksus

Kim jest Alice Walton?

Majątek Alice Walton szacuje się na 46 miliardów dolarów. Co ciekawe, w ciągu roku wzrósł on o 13,8 miliardów dzięki wysokim notowaniom Walmartu na giełdzie. Choć swoją fortunę Amerykanka zawdzięcza przede wszystkim swojemu ojcu, sama też przez lata zajmowała się biznesem. 68-letnia Alice ukończyła ekonomię i finanse na uniwersytecie Trinity w stanie Teksas, następnie zaczęła pracę w sektorze finansowym.

23825154_1744472869181848_3883464727023583232_n
Fotografia: Alice Walton

Od 1988 do 1998 roku Walton była prezesem banku inwestycyjnego Llama Company. Zaraz po tym, gdy nastał kryzys w Rosji i jej bank upadł, Alice postanowiła wyprowadzić się do Teksasu. Tam zajęła się hodowlą koni. Dziś miliarderka znana jest bardziej z miłości do sztuki niż ze swojej działalności w świecie biznesu.

Walton jest właścicielką niezwykle bogatej kolekcji dzieł sztuki. Nie brakuje w niej dzieł takich artystów jak Norman Rockwell czy Andy Warhol. W 2011 roku Alice Walton otworzyła Muzeum Sztuki Amerykańskiej Crystal Bridges. Prezentowane w nim dzieła o wartości 500 mln dolarów przyciągają co roku tysiące turystów.

Zobacz także: Internauci krytykują Siwiec za to zdjęcie córki. "To pokazuje, jak nisko upadają celebryci". Gwiazda odpowiada

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów