Opracowano algorytm, który obliczy, kiedy spotkamy miłość swojego życia. Wskazuje konkretny wiek

Anna Respondek 07.02.2018
Miłość
Fotografia: Pexels

Stworzony przez naukowców algorytm pokazał, w jakim wieku powinniśmy spotkać miłość życia. Później niż mogłoby się wydawać. 

Matematyka to podobno królowa nauk i choć jest bardzo logiczna, tym razem postanowiła wziąć w swoje ręce jeden z najbardziej nielogicznych tematów świata - miłość. Czy można obliczyć, kiedy spotka się miłość życia? Każdy z nas chciałby wiedzieć, czy po świecie chodzi osoba, która będzie w stanie znieść nasze wady i doceni nawet najmniejsze zalety. 

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteście seksualnie dopasowani? Musicie spełnić te trzy warunki

Wygląda na to, że naukowcom z Uniwersytetu w Utah udało się stworzyć algorytm, który wyliczył bardzo konkretny moment w życiu, w którym powinniśmy wpaść na tego jedynego lub jedyną. Wbrew pozorom nie ma to nic wspólnego z nastoletnimi miłościami. 

sunset-hands-love-woman
Fotografia: Pexels

Kiedy jest najlepszy czas na spotkanie miłości życia?

Naukowcy posłużyli się bardzo logiczną i konkretną zasadą 37 procent. Zdecydowali, że jest to optymalna liczba, która daje nam możliwość sprawdzenia wszystkich dostępnych i interesujących nas opcji. Po tym momencie mamy już na tyle doświadczenia, że jesteśmy w stanie podjąć właściwą decyzję i obrać najlepszy kierunek. Zasada ta nie musi być związana jedynie ze sprawami sercowymi i uczuciowymi. Może również dotyczyć innych ważnych momentów w życiu, na przykład decyzji o zmianie pracy lub przeprowadzce. 

Badacze z Uniwersytetu w Utah zasadę postanowili jednak wykorzystać do określenia wieku, w którym możemy spotkać "pana idealnego". W tym celu, na podstawie anonimowych ankiet, określili, że dorośli najczęściej zaczynają chodzić na randki między 18 a 40 rokiem życia. W jakim momencie zatem zyskują wystarczająco dużo doświadczenia, aby wiedzieć, że spotkali miłość życia? Według algorytmu, przy takich założeniach, mając 26 lat powinniśmy zakochać się z wzajemnością w naszej drugiej połówce. 

Oczywiście, jeśli tak się nie stało, to nic straconego. Algorytm bierze pod uwagę różne czynniki, możliwe, że wcześniej lub później zacząłeś chodzić na randki i jeszcze nie uzyskałeś doświadczenia na poziomie 37 procent. ;)

Zobacz także: Jakie sygnały zdradzają, że podobasz się mężczyźnie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów